Спецпроект

2002: трагедія "Норд-осту"

О 6:35 ранку 26 жовтня 2002 року російські спецпідрозділи розпочали штурм будинку культури ВАТ "Московський підшипник", захопленого чеченськими бойовиками 23 жовтня під час мюзиклу "Норд-Ост".

В заручниках у 40 бойовиків опинилося біля 800 глядачів і акторів. Внаслідок штурму, під час якого було застосовано газ на основі фентанілу , загинуло (за офіційними даними) 130 заручників, із них 10 дітей.  

Ця трагедія стала "російським 11 вересня", спричинивши бурхливу реакцію суспільства на неспроможність влади побороти тероризм.

Дане відео - заключна частина проекту про теракт під час "Норд-осту" виробництва каналу "Дискавері". Одним із коментаторів є російська журналістка українського походження Анна Політковська, вбита за загадкових обставин 7 жовтня 2006 року.

Похвилинний репортаж про штурм 26 жовтня 2002 року читайте тут .

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.