Спецпроект

1989: наша "Мрія" + "Буран" - одне з останніх досягнень Радянського Союзу

В салоні найважчого і найбільшого у світі літака цілком поміщається відстань, яку пролетіли на першому літаку брати Райт.

Річниця польоту першого у світі ( і єдиного) автоматизованого космічного шатла "Буран" нерозривно пов'язана з Україною - саме наш літак Ан-225 "Мрія" (за натівською класифікацією - Cossack) мав транспортувати радянський шатл до місця старту.

Після розвалу СССР "Буран" вкривався пилом у ангарі на Байконурі, доки у 2002-ому ангар не розвалився, розбивши корабель.

"Мрія" теж кілька років стояла на "приколі", доки підприємство "Антонов" не стало заробляти на перевезенні надважких ванажів. Зараз завод "Ан" думає реанімувати другу "Мрію".

Ан-225 внесено до книги Ґіннеса за свої 240 рекордів у авіаційній галузі.

 В салоні найважчого і найбільшого у світі літака цілком поміщається відстань, яку пролетіли на першому літаку брати Райт.

Дане відео - унікальна хроніка польоту "Мрії" з причепленим згори "Бураном"

Приємно, що найбільший у світ літак зробили в Україні.

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.