Спецпроект

1984: реклама першого Macintosh від Apple

Рекламний ролик авторства Рідлі Скотта, який крутився всього один день, але став класикою. "Макінтош" бореться з тиранією Великого Брата і обіцяє, що 1984-ий рік не стане "1984-им" із роману Орвелла.

27 (!) років тому компанія Apple представила свій персональний комп'ютер - Macintosh. Це був перший ПК з графічним інтерфейсом і мишею, котрі стали простішими для стосунків пересічного юзера з компом, ніж інтерфейс командного рядка.

Перед презентацією нового продукту "яблучники" запустили рекламу з анонсом події. Ролик був у ротації всього добу, але став класикою.

Сюжет обігрує похмуру антиутопію Джорджа Орвелла. Спортивна героїня, яка, очевидно, і має символізувати новий продукт, знищує екран, з якого Великий Брат провадить для зазомбованих громадян п'ятихвилинку ненависті.

Інтер-Нєт! Чому СРСР так і не створив державну інформаційну мережу

І слоган: "24 січня Apple Computers представить Macintosh. І ви побачите, чому 1984 не виглядатиме, як "1984".

Режисером ролику був Рідлі Скотт.

З того часу продукція компанії стала настільки культовою, що вже з'явилися і сатиричні пародії на перший рекламний ролик Мака, де Великим Братом виступає засновник Apple Стів Джобс.

Відеозапис презентації першого Macintosh (ПК говорить, жартує, що не треба довіряти компам, "яких ви не можете підняти" і хвалить своїх творців Джобса і Возняка :) під овації величезного залу) дивіться тут.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.