Спецпроект

Back in the USSR

30 грудня 1922 р. було створено Союз Радянських Соціалістичних Республік. Досвід каже, що це не був ніякий "союз" рівноправних, а централізована імперія. Влада Рад була фікцією, яка прикривала всевладдя партії та КГБ. Соціалізм був геть антилюдський. Згадаймо, як воно було - від зубної пасти "Поморін" до розбирання автомата на швидкість і дорогого Михайла Сергійовича...

6:00. Гімн СРСР. Міхалков і Ель-Регістан. Будильник. Зарядка. Душ? Води немає. Де-не-де є. З глечика. "Поморін"? Зубний порошок.

Яєчня-"глазунья". Хліб-"хала". Чай краснодарський: "Найпівнічніший у світі". Підстаканник. Вафлі "Артек". Ковбаса по 2.20. Горілка по 3.62.

Жовтенятські зірочки. Піонерські краватки. Комсомольські значки. Ленінський урок. Політінформація. "Піонерська правда". "Комсомольська правда". "Правда" без правди. Програма "Час". "Міжнародна панорама". Матеріали ХХVII з'їзду або XIX партконференції. Один чорт!

Ленінський залік. Ордена ВЛКСМ. Завоювання Жовтневої революції 1917 р. Біографія Генерального секретаря ЦК КПРС. Липневий пленум. Товариш Менгісту Хайле Маріам. Агостіньо Нето. Товариш Юмжагійн Цеденбал. Злочинна кліка Пол Пота і Ієнг Сарі.

Фільм про шкоду рок-н-ролу часів зеніту СРСР дивіться у розділі "Відео"

Самвидав. Дисиденти. Картер. Бжезинський. Валенса. "Солідарність". Квітнева революція. Афганістан. "Шураві". Бойкот Олімпіади-80. Мишка полетів. Наш бойкот Олімпіади-84.

Початкова військова підготовка. Збори. Гімнастерки. Короткі зачіски. Протигаз. Білий халат. Лівою, лівою! Тир. Повне розбирання "Калашникова" на секунди. Безглуздя.
1985-й. Квітень. Відлига? Знову?.. Вітер змін. Соціалістична перебудова. Гласність. Прискорення. Горбачов. Родимка. Gorbimia. Михайло Сергійович. Раїса Максимівна. Яковлєв. Шеварднадзе. Рейк'явік. Женева. Роззброєння. "Першинг-2". "СС-20".

Чорнобиль. Паніка. Чутки. Мити голову. Квитків немає. Щитовидка. Сухе вино без обмежень. Боротьба з пияцтвом. Консерватори. Лігачов. "Огонёк". Коротич. Сахаров. Єльцин на з'їзді. Єльцин у трамваї. Єльцин в аптеці ... Гдлян і Іванов. Популізм.

6:00. "Лебедине озеро". ГКЧП. Янаєв. Руки трясуться. Пуго. Крючков. Язов. "Горбачов захворів ". "Форос". Єльцин на танку. Самопожертва. Ростропович з автоматом. Троє загиблих. Інша країна.

Верховна Рада. 239 комуністів плюс владика Агафангел. На переляк! Акт Незалежності. "Ще не вмерла Україна ...". Кравчук. Чорновіл. Лук'яненко. Скорик. Заборона КПРС. Гуренко. Гайсинський. Референдум. Біловезька пуща. Зубри. Кравчук. Шушкевич. Єльцин. Назарбаєв не приїхав. Цивілізоване розлучення. Кажуть, що без горілки. Дзвінок президентові США. Дзвінок президентові СРСР.

Москва. Кремль. Горбачов. Один, зовсім один. Прапор спущено.

00:00. Кінець історії.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…