Ми не маємо доволі знань, щоб із певністю казати, що нам усе відомо. Тому я не чіпляю наліпки. Я б не називав українських націоналістів зрадниками чи героями. Обзиватися - не завдання історика. Історик цікавиться людьми, він описує їх.
23 червня 2011 — Франк Гольчевскі
Рівень смертності в німецьких таборах для військовополонених на східному фронті становив 57,5%. В аналогічних таборах на західному фронті - менше 5%. Похибка в обрахунку загиблих складає 600 тисяч людей.
22 червня 2011 — Володимир В'ятрович
Першими у Вільнюс через чотири брами увірвалися підрозділи Золотаренка і почали вирізати населення. Дата 9 серпня 1655 року увійшла в історію міста як одна з найбільш трагічних сторінок. Цілий день тривали масові вбивства.
20 червня 2011 — Владислав Яценко
- Я думав - високий, широкоплечий блондин, а ти ось який, і ще з вусиками... Зі Сталінською премією хочу поздоровити! - сказав замість привітання Йосип Сталін запрошеному у Кремль молодому київському письменнику.
17 червня 2011 — Юрій Поташній
Вже загальновідомо, що голод на території України бував і раніше, але Голодомором він cтав тільки в 1933-му, за комуністів. Давайте порівняємо дії царського уряду у 1833-му і радянської влади через 100 років.
17 червня 2011 — Володимир Пархоменко
Джерела ІП у Верховній Раді підтвердили, що пропозиція Сейму ухвалити спільну заяву надійшла на два комітети ВР України - закордонних справ та з питань європейської інтеграції. Узгодити текст має Борис Тарасюк.
16 червня 2011 — Остап Козак
Лувр міг би собі дозволити не витрачати стільки праці на музеєфікацію сірого середньовічного каміння і глиняних полумисків. Але саме тут відкривалося коріння самої французької цивілізації.
15 червня 2011 — Олександр Зінченко
Минає 120 років від дня народження Євгена Коновальця, котрий відійшов маючи лише 47 років. Історія вчить, що легше вмирати, легше приносити себе в жертву, легше закликати до жертви й посвяти, ніж будувати державне життя народу.
14 червня 2011 — Осип Зінкевич