Спецпроект

Митники не дали вивезти до Америки радянські ордени

Митники зафіксували чергові випадки незаконного переміщення орденів та медалей через митний кордон України в поштових відправленнях.

Митники зафіксували чергові випадки незаконного переміщення орденів та медалей через митний кордон України в поштових відправленнях.

Про це повідомляє прес-служба Держмитслужби.

Так, під час проведення митного контролю поштових відправлень, які переміщувались з України до США, було виявлено три ордени "Красной звезды", чотири ордени "Знак Почета", орден "Отечественной войны" - II ступеня, орден "Красного знамени СССР", медаль "За оборону Севастополя" та медаль "За оборону Кавказа".

Крім цього, в поштовому відправлені були орденська та стрілецька книжки, нагородна планка та дві реєстраційні картки.

Фото прес-служби Держмитслужби

Також було виявлено посвідчення до бойового значка "Герою Жовтневих і Січневих подій" за 1928 рік, видане Київським Окрвиконкомом з надписом стосовно одного громадянина "...що він дійсно брав участь у боях проти ворогів Радянської влади, Тимчасового уряду в 1917-му та проти Центральної Ради в 1918 роках".

Все це було виявлено на рентген-апараті в аеропорту "Бориспіль" в дільниці обміну авіапошти.

Крім цього, митники виявили ще одне відправлення, в якому переміщувалися чотири ордени "Красная звезда".

Відправником обох листів був один і той самий наш співвітчизник.

Таким чином своїми діями громадянин України порушив порядок переміщення товарів відповідно до частини 2 статті 96 Митного кодексу та вимоги закону Про ввезення вивезення культурних цінностей через державний кордон України.

Складено протоколи про порушення митних правил за статтею 341 Митного кодексу України (пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях заборонених товарів).

Предмети порушення митних правил вилучено до винесення судом рішення у справі.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.