Спецпроект

Регіонал та інші "антифашисти" хочуть не пускати в ЄС тих, хто героїзує Бандеру

На заході під назвою "Другий Антифашистський форум", який відбудеться у Луганську, планують закликати ЄС не давати візи українським політикам, "причетним до героїзації нацистських колаборантів".

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"У березні цього року (орієнтовно 25 березня) ми плануємо провести другий Антифашистський форум України в Луганській області. - повідомив голова Луганської облради, співголова Антифашистського форуму України Валерій Голенко. - Очікується участь Всесвітньої ветеранської федерації, а також ветеранських делегацій з Польщі, Німеччини, Росії та Ізраїлю".

За словами Голенка, на форумі буде озвучений список українських політиків, "причетних до героїзації гітлерівських колабораціоністів". "І цей список буде направлений до посольств країн Євросоюзу з проханням закрити їм в'їзд до Європейського Союзу", - заявив голова облради.

У свою чергу співголова Антифашистського форуму України, народний депутат Олег Царьов заявив: "Я підготував запит на ім'я генпрокурора Пшонки Віктора Павловича, де перерахував, де, в яких місцях публічно, в яких статтях, в яких газетах, які публічні люди закликали до збройного повстання, закликали до повалення законної влади в України, розпалювали ксенофобію і расизм".

Нардеп просить генерального прокурора провести об'єктивну та всебічну перевірку за викладеними фактами і здійснити передбачене законом реагування. "Я вважаю, що ці люди повинні нести відповідальність згідно із законом", - додав О. Царьов. 

Нагадаємо, що депутат від Партії регіонів Царьов поки що відомий активною участю в обох резонансних бійках у ВР (під час пролонгації перебування ЧФ у Криму і під час нападу на блокаду БЮТ) і тим, що образився на львівський ресторан "Криївка".

Офіційний сайт Антифашистського форуму України більшу частину своїх текстів присвячує ВО "Свобода", радикальному націоналізму 1930-их, русинськiй автономії, а також "львівським націоналістам" і "помаранчево-коричневій чумі" :) 

Варто відзначити, що заходи з назвою "Антифашистський форум" проводять також інші організації. Скажімо, весною минулого року третій Антифашистський форум провів близький до КПУ Антифашистський комітет України. 

А в грудні 2010 перший Антифашистський форум провели громадські організації Харкова: і от його мета, на відміну від заходів комуністів або Царьова, була не політичною, а соціальною - захист прав студентів інших рас і націй, які навчаються у Харкові.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.