Спецпроект

Соціал-націоналісти пошкодили Леніна у Борисполі (ФОТО)

У вівторок, 22 лютого, члени організації "Патріот України" розпочали процес демонтажу пам'ятника Леніну в місті Бориспіль, що стояв у центрі міста.

Як ідеться в повідомленні на сайті Соціал-Національної Асамблеї, демонтаж "пам'ятників комуністичним ідолам" має відбуватися згідно з указом президента.

Мається на увазі указ колишнього глави держави Віктора Ющенка № 250/2007 "Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні", в якому зазначено "вжити в установленому порядку заходів щодо демонтажу пам'ятників і пам'ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій", повідомляє tsn.ua.

Соціал-Національна Асамблея вимагає від Бориспільської міської ради демонтувати пам'ятник Леніну повністю. Нагадаємо, що влітку 2009 року бориспільські комуністи протестували проти чуток про наміри місцевої влади перенести пам'ятник Леніну в інше місце.

Судячи з фото на ЖЖ блогера Олени Білозерської, "початком процесу демонтажу" соціал-націоналістичні "патріоти України" назвали пошкодження п'єдесталу пам'ятника

"Дана акція є акцією солідарності із політв'язнями, більшість яких зараз перебуває у Запорізькому СІЗО за сфабрикованими звинуваченнями у підриві пам'ятника Сталіну в цьому місті, - йдеться у повідомленні організації. - Політв'язням - свободу! Комуністичні ідоли - на смітник! Слава Україні! Героям Слава!".

Про те, як похорон Леніна розтягнувся на шість років, читайте тут

Нагадаємо, 28 грудня силуміновому погруддю Сталіна, незаконно встановленому біля офісу КПУ в Запоріжжі під виглядом "малої архітектурної форми", відрізали голову . Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

Голову комуністи наступного дня повернули на місце, однак у новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали саморобний бюст. За підозрою у підриві пам'ятника було затримано 9 членів націоналістичних організацій. Розповідь одного з них читайте на УП.

 
Медіа-міфи щодо підриву "пам'ятника" Сталіну гарно описані тут

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.