Спецпроект

США відкрили доступ до доказової бази у справі 11 вересня

Американська влада вперше в повному обсязі оприлюднилa докази проти організаторів терактів 11 вересня 2001 року.

Про це повідомляє ТСН.

Дані були оприлюднені після того, як генеральний прокурор США Ерік Голдер передав справу організаторів теракту міністерству оборони. Судити терористів буде військовий трибунал на базі в Гуантанамо, а не цивільний кримінальний суд США.

Халід Шейх Мохаммед, Рамзі Біналшібх, Алі Абд аль-Азіз Алі, Валід бен Аташе і Мустафа аль-Хавсаві вважаються організаторами терактів 11 вересня 2001 року, коли чотири повістю заправлені паливом авіалайнери були захоплені разом із пасажирами, щоб перетворитися на керовані смертниками ракети для знищення економічних і державних установ США.

Згідно з оприлюдненими даними, всією операцією - від самого задуму аж до її втілення - керував Шейх Мохаммед. Акція була задумана 1999-го року, коли Шейх Мохаммед запропонував Осамі бен Ладену використовувати для терактів літаки комерційних авіаліній.

Адміністрація США має у своєму розпорядженні докладну інформацію про те, ким із обвинувачених, де і коли були знайдені люди, які викрадали літаки. Також слідство отримало записи телефонних розмов терористів, інформацію про банківські перекази та візові документи.

Рамзі Біналшібх вербував майбутніх викрадачів-смертників, а Мустафа аль-Хавсаві займався ключовими фінансовими питаннями. Алі Абд аль-Азіз Алі забезпечив авіатренажер, на якому навчалися викрадачі літаків, а також допомагав переказувати кошти на банківські рахунки терористів.

П'ятеро організаторів терактів були заарештовані в Пакистані. Якщо провина буде доведена, їм загрожує страта.

Патріархат УГКЦ: між Ватиканом і Москвою

Питання патріархату Української греко-католицької церкви – одне з найважливіших в її історії другої половини XX cт. Ця справа стосувалась не лише української діаспори і церковного духовенства, а й понтифіків, посадовців Римської курії та політиків різних держав.
Особливим чином це питання турбувало Москву, яка всіляко намагалась протидіяти спробам встановлення патріархального устрою УГКЦ

Лех Валенса: “Польща та Україна приречені бути разом”

2 грудня 1991 року сталася історична подія в польсько-українських стосунках – Польща, першою в світі, визнала незалежну Україну, після того, як днем раніше, український народ підтвердив на референдумі Акт проголошення незалежності України. Це було найкраще завершення бурхливого й надскладного ХХ століття в українсько-польських стосунках

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину

«Десять міліонів пятсот тищ. І крапка». Українцям нав’язують суперечливі дані про жертв Голодомору

Скільки українців загинуло від голоду у 1932–33 роках? Війна за цю відповідь триває вже кілька років. У вересні вона спалахнула з новою силою через оприлюднення нових даних: 10,5 мільйонів жертв, з них 9,1 млн в Україні.