Спецпроект

Попов не став звертатися до прокуратури щодо знищення "Київської фортеці"

Голова КМДА Олександр Попов не звернувся до прокуратури всупереч вимогам комісії з розслідування законності проведення робіт на території Національного історико-архітектурного музею "Київська фортеця".

Комісія просила Попова, щоб прокуратура перевірила законність підстав для видачі дозвільної документації на будівництво зони гостинності до Євро-2012 на території Київської фортеці, нагадав член комісії, голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

"Фактично комісія, яку створив Попов, прийняла два важливі рішення: попросила НСК "Олімпійський" припинити роботи, а Попова - звернутись до Прокуратури . На жаль, і "Олімпійський", і Попов проігнорували звернення комісії", - заявив Бригинець.

Нагадаємо, зазначена комісія створена через конфлікт між Національним музеєм "Київська фортеця" і НСК "Олімпійський", що в рамках будівництва зони гостинності захопив близько 2 га музейних територій.

Київська фортеця є одним із претендентів на звання "7 чудес України" в категорії "фортеці". Це найбільша земляна фортеця в Європі.  

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.