Спецпроект

РУЙНУЄТЬСЯ ХРАМ, ЯКИЙ СТАВ ПРООБРАЗОМ "СОБОРУ" ГОНЧАРА

Свято-Троїцький кафедральний храм у Новомосковську Дніпропетровської області готують до реставрації.

Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на прес-службу Дніпропетровської єпархії.

Єдиний у світі хрестоподібний дерев'яний дев'ятидільний храм, збудований без жодного цвяха, капітально не ремонтувався понад 100 років.

Наразі собор перебуває у критичному стані - у стадії деформації. Церковні бані почали сходитися. Можливо, центральна частина бані не буде навіть підлягати ремонту.

Свято-Троїцький собор

На проектування реставраційних робіт собору з обласного бюджету було виділено 306 тис. гривень. Всього ж на реставрацію собору необхідно 25 млн. гривень.

Свято-Троїцький собор, збудований у XVIII cторіччі на козацькі кошти (одними з фундаторів були організатори колонізації Кубані Антін Головатий і Захарій Чепіга), у радянські часи використовувався як склад. Він вважається прообразом храму, описаного у романі Олеся Гончара "Собор".

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.