Спецпроект

У Запоріжжі реконструюють бій за Хортицю в 1941-му

Запоріжжя відзначить 70-ту річницю героїчної оборони міста театралізованої реконструкцією епізоду бою зі звільнення острова Хортиця від німецько-фашистських загарбників восени 1941 року.

Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на прес-службу Запорізького міськвиконкому.

В рамках заходів, приурочених до 70-ї річниці оборони Запоріжжя, 3 вересня на території автомобільно-кросової траси на Верхній Хортиці (в районі 700-річного Запорізького дуба) пройде театралізована реконструкція епізодів оборони Запоріжжя серпня-жовтня 1941 року - звільнення острова Хортиця від нацистів.

Реконструкція зустрічі 1-го Українського з американцями у 1945 році (ФОТО)

За словами начальника управління культури і мистецтв Запорізької міської ради Ірини Черниш, сценарій заходу розроблено з максимальною наближеністю до дійсності.

"Завдання реконструкції бою - відтворити те, що відбувалося в 1941 році не тільки на подієвому, а й на емоційному рівні", - зазначила Черниш.

В міській раді ветеранів війни уточнили, що в театралізованої реконструкції бою з оборони Запоріжжя візьмуть участь понад півтисячі членів українських і російських клубів історичних реконструкцій.

Серце, самогубство чи вбивство? Як загинув Василь Стус

Уночі з 3 на 4 вересня 1985 року в карцері табору особливого режиму ВС-389/36 у с. Кучино Чусовського р-ну Пермської обл. пішов із життя 47-річний поет і правозахисник Василь Стус. Версій, чому це сталося, кілька. Але я певен...

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.

Ігор Галагіда: «Зміна парадигми – з катів на жертви»

З одного міліцейського документу. Після вбивства українців правоохоронці розпочали слідство. Люди, що вижили, розповіли, що бандити ставили їм питання: хто з них русин, хто – поляк? Того, хто виявлявся русином, – убивали. Ми поки що не знаємо, хто вчинив цей злочин – члени підпілля чи просто бандити, але навіть другий варіант вказує на те, що й кримінальна діяльність могла все ж мати національний характер.

Де сховані «камені спотикання»?

Значно легше цькувати окремих представників спротиву, а всіх незгодних загалом звинуватити у антисемітизмі («вони проти єврейського проекту, вони не хочуть вшанувати жертви Голокосту!»). Але люди не дурні і не засліплені, вони бачать, хто щиро вболіває за збереження пам’яті жертв, а хто цинічно піариться на цій пам’яті.