Спецпроект

Азаров відкриє виставку "Голокост від куль"

Прем'єр-міністр України Микола Азаров візьме участь у відкритті виставки "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944" в рамках вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру

Про це повідомляє прес-служба Фонду Пінчука.

Азаров візьме участь в офіційному відкритті виставки, яке відбудеться в четвер, 8 вересня о 12:00 в Українському домі, Хрещатик, 2.

Організатором виставки "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944" є Фонд Віктора Пінчука у співпраці з "Меморіал Шоа", організацією "Яхад-Ін Унум" та посольствами Ізраїлю, США, Німеччини та Франції в рамках вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру.

Виставка вперше буде представлена в Україні. Вона створена за матеріалами досліджень римсько-католицького священика з Франції отця Патріка Дебуа, який особисто вивчав історію Голокосту в Україні. Виставка також містить результати досліджень провідних українських експертів.

Також в рамках заходу отець Дебуа представить свою книгу "Хранитель спогадів. Кривавими слідами Голокосту", вперше перекладену українською мовою. Ця книга стала лауреатом Національної єврейської книжкової премії у 2008 році.

У події візьмуть участь: отець Патрік Дебуа (Patrick Desbois) барон Ерік де Ротшильд (Eric de Rothschild), президент Меморіалу Шоа, Франція, Прем'єр-міністр України Микола Азаров,
Віктор Пінчук, посли країн Ізраїлю, Франції, Німеччини, США, Великобританії та інших, провідні історики, експерти та інші.

Перший Всеукраїнський Собор УАПЦ, 5-6 червня 1990 р.

Як установа божественна, Церква незмінно і недвозначно виявляє свою сутність у соборній свідомості своїх членів, натхнених Святим Духом. «Бо зволилося Духові Святому і нам» - так владно висловлює перший Апостольський Собор в Єрусалимі свою постанову.

Пам’ять про війну: дискурс демократії та дискурс тоталітаризму

Сьогодні неспокутуваний злочин комунізму повертається примарою нового світового конфлікту. Тому конфлікт історичних пам'ятей має не лише політико-ідеологічну, а перед усім, етичну природу і пов'язаний із нерозкаяністю за злочини комунізму. Отож, хай із сьогоднішнім ювілейним ушануванням жертв Другої світової війни прийде до нас усвідомлення що тоталітарне будяччя проросло на нашому полі не випадково. У Ялті 1945-го знесилене людство залишило ті зерна. Наше завдання сьогодні те будяччя виполоти.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.