Спецпроект

Азаров відкриє виставку "Голокост від куль"

Прем'єр-міністр України Микола Азаров візьме участь у відкритті виставки "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944" в рамках вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру

Про це повідомляє прес-служба Фонду Пінчука.

Азаров візьме участь в офіційному відкритті виставки, яке відбудеться в четвер, 8 вересня о 12:00 в Українському домі, Хрещатик, 2.

Організатором виставки "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944" є Фонд Віктора Пінчука у співпраці з "Меморіал Шоа", організацією "Яхад-Ін Унум" та посольствами Ізраїлю, США, Німеччини та Франції в рамках вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру.

Виставка вперше буде представлена в Україні. Вона створена за матеріалами досліджень римсько-католицького священика з Франції отця Патріка Дебуа, який особисто вивчав історію Голокосту в Україні. Виставка також містить результати досліджень провідних українських експертів.

Також в рамках заходу отець Дебуа представить свою книгу "Хранитель спогадів. Кривавими слідами Голокосту", вперше перекладену українською мовою. Ця книга стала лауреатом Національної єврейської книжкової премії у 2008 році.

У події візьмуть участь: отець Патрік Дебуа (Patrick Desbois) барон Ерік де Ротшильд (Eric de Rothschild), президент Меморіалу Шоа, Франція, Прем'єр-міністр України Микола Азаров,
Віктор Пінчук, посли країн Ізраїлю, Франції, Німеччини, США, Великобританії та інших, провідні історики, експерти та інші.

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».

Валєр Бондар. Харківський літмузей. Середовище дев'яностих

Валєр Бондарь – «гуру і навчитель» Сергія Жадана, митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’яностих карбувалась в харківському просторі графіка перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну. І у дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалося вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище