Презентація книги про бізнес у Києві 100 років тому (ФОТО)

Видавництво "ВАРТО" презентує першу книгу дослідника київської старовини Михайла Кальницького "Бізнес і бізнесмени" - першу з запланованої серії "Київські історії".

Про це повідомляє фейсбук-сторінка видавництва.

 

Книга "Бізнес та бізнесмени" - перша в серії "Київські історії", яку готують Михайло Кальницький та видавництво.

 

Кожен з наступних випусків буде складатися з декількох сюжетів, пов'язаних спільною темою з минулого столиці України.

Михайло Кальницький показує закинуті будинки Києва (ВІДЕО)

Найближче видання "Київських історій" автор присвятить зодчим - творцям видатних київських споруд кінця XIX - початку XX століття.

 

У книзі показано характерні особливості ділового життя Києва кінця ХІХ - початку ХХ сторіччя.

 

На основі конкретних фактів розкрито важливі складові частини практики вітчизняного підприємництва, зображено кількох популярних комерсантів того часу, наведені також приклади скандальних історій, пов'язаних із веденням бізнесу поза правовим полем.

Інтрига їхньої смерті

Убивство відомого політика, полководця, монарха та й просто непересічної постаті завжди оточено таємницею, інтригою, різноманітними більш чи менш вірогідними здогадами й домислами. Уже ці обставини викликають підвищену цікавість до подій, що за ними стоять. Тому тема політичних убивств, котрі з плином часу набувають статусу історичних – вигідне поле для авторів, котрі беруться за неї.

Віктор Петров. Людина, яка повернулася в холод

"Петров боїться арешту, висловлює думку про необхідність від'їзду з України". Із цього рапорту співробітника секретно-політичного відділу управління держбезпеки нквс урср Лифаря почалася епічна драма Віктора Петрова, відомого ще за літературними і науковими псевдонімами як В. Домонтович та Віктор Бер. Рапорт був підготовлений у лютому 1936-го. Окремі фрагменти з нього свідчать про те, що про В. Петрова вже збирали оперативним шляхом інформацію і знали, на чому можна зіграти.

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".