Танки біля Історичного музею в Харкові забрали на реставрацію (ФОТО)

Англійський танк Mark V "Рікардо" часів Громадянської війни і легендарний радянський Т-34, які стояли біля Історичного музею в центрі Харкова, відвезли на реставрацію.

Як повідомила агентству "Інтерфакс" заступник директора Історичного музею Ольга Сошникова, реставрацією буде займатися Харківський танкоремонтний завод.

За її словами, завершити реставрацію планується до Дня Перемоги. "До 9 травня танки будуть стояти на площі точно", - сказала Сошникова.

Харківський "Марк V"

Вона зазначила також, що востаннє ці танки реставрувалися 13 років тому, в 1998 році.

Англійський танк Mark V "Рікардо" був установлений у Харкові в 1938 році як пам'ятник Громадянській війні 1918-1922 років. За непідтвердженими даними, він був захоплений більшовицькою Червоною армією під час боїв за Крим із білогвардійською армією барона Врангеля.

T-34 - радянський танк, наймасовіший танк Другої світової війни. Зразок, який відвезли на реставрацію, подарував Історичному музею в 1990-і роки Харківський танкоремонтний завод.

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.