"Антитабачниківські уроки історії" виходять у реал

Наступного тижня в Києві українські музиканти презентують матеріали для школярів про Карпатську Україну - тому що цю тему в новому підручнику з історії для 11-класників не представлено.

Про це повідомляють представники руху.

8 листопада, у вівторок, о 12.00 у прес-центрі столичного кінотеатру "Жовтень" (вул. Костянтинівська, 26) Фагот (гурт "ТНМК") та Олександр Ярмола (гурт "Гайдамаки") демонструватимуть мультимедійний диск "Карпатська Україна", який волонтери Руху "Не будь байдужим!" роздадуть 100 тисячам десятикласників країни.

1939: проголошення Карпатської України (ВІДЕО)

Презентація - це старт проекту "Антитабачниківські уроки історії", учасниками якого є згадані музиканти, історики Олександр Пагіря та Яків Гольденберг, художники та кіномитці.  

Картинку забезпечать:

    •    бійці "Карпатської Січі" у справжніх воєнних одностроях;
    •    пожовклі листівки та агітки тих років, які закликали мешканців Закарпаття повставати проти ворога;
    •    герб Карпатської України на унікальних прапорах;
    •    ексклюзивні фото із зображенням жінок-січовичок;
тощо.

У вересні 2011 року ЗМІ повідомляли про те, що у новому підручнику з історії для 11-класників, переписаному на вимогу нинішнього міністра освіти Дмитра Табачника, з'явилася біографія Віктора Януковича і зникла згадка про Карпатську Україну.

Детальніше про антитабачниківські уроки історії читайте на ІП.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.