Британський політик пішов у відставку після нацистської вечірки (ФОТО)

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон звільнив депутата парламенту від Консервативної партії Ейдана Берлі з посади помічника міністра транспорту після того, як той узяв участь у нацистській вечірці.

 

Про це повідомляє Daily Mail.

Кілька днів тому газета опублікувала фотографії з парубоцької вечірки на французькому гірськолижному курорті, на яких Берлі сміється поруч із людиною у формі офіцера СС.

Ейдан Берлі радіє нацистському салютові

Поведінка Берлі викликала особливо гостру критику з боку депутатів-лейбористів. Консерватори також визнали витівку колеги "злочинною і нерозумною".

Політик безуспішно намагався врятувати кар`єру, спростовуючи свої симпатії до нацизму. Зокрема, він написав листа з вибаченнями в єврейську газету The Jewish Chronicle і розповів про плани відвідати Освенцим.

Але британська газета з'ясувала, що Берлі невипадково опинився на передвесільній вечірці у нацистському стилі - саме він вигадав вбрати гостей у форму СС і сам заплатив за її оренду.

Публікація перекреслила кар'єру молодого політика

У Франції, де відбулася вечірка за участю Берлі, будь-яке використання нацистської атрибутики є злочином, якщо мова не йде про кіно-або театральні постановки.

 

Антибільшовицький Блок Народів. Нове прочитання

Матеріали про Антибільшовицький Блок Народів (АБН), які зберігаються в Галузевому державному архіві Служби зовнішньої розвідки України, дають змогу в нинішній ситуації під дещо іншим кутом зору подивитися на імперську політику Москви в усі періоди її існування в тих чи інших державних утвореннях і належним чином оцінити зусилля діячів українського-національно-визвольного руху, які намагалися об’єднати поневолені народи в боротьбі з імперією зла, застерігали увесь цивілізований світ бути пильними, згуртованими і не мати жодних ілюзій стосовно справжніх намірів кремлівських керманичів

Про український борщ з історичними приправами

На початку 2020 року київський ресторатор Євген Клопотенко виступив з благородною ініціативою внести культову українську страву – борщ – до списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Справу підтримало Міністерство культури. 1 липня 2022 року борщ включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році