Створено комітет, який святкуватиме ювілеї УПА, Шухевича і Стецька

З метою урочистого відзначення ювілеїв і вшанування учасників національно-визвольної боротьби створено громадський Світовий ювілейний комітет.

Про це "Історичній Правді" повідомили організатори комітету.

Комітет створено з нагоди ювілеїв, які відзначатимуться наступного 2012 року:

- 105-річчя від дня народження Головного командира УПА Романа Шухевича,

- 70-річчя створення Української Повстанської Армії,

100-річчя від дня народження провідника ОУН (бандерівців), голови уряду, створеного внаслідок Акту 30 червня 1941 року, Ярослава Стецька.

Ювілений комітет очолили голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук і голова ОУН(б) Стефан Романів.

Головним організатором та координатором проведення центральних урочистостей є Центр національного відродження ім. Степана Бандери.

Оргкомітетом розробляється програма урочистих заходів на 2012 рік. У зв’язку з цим скеровано листи до обласних рад, які у 2006-2007 роках визнали УПА воюючою стороною, з пропозицією долучитися до роботи оргкомітету, ухвалити відповідні рішення щодо відзначення ювілеїв знаменних подій у 2012 році і затвердити обласні програми урочистостей.

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.