Турки знімуть фільм про історію Криму і кримських татар

Tурецький телеканал TRT розпочне зйомки документального фільму про можливості відпочинку та туризму в Криму.

Про це повідомляє NBnews із посиланням на прес-службу Ради міністрів АРК.

Домовленість про зйомки була досягнута у Стамбулі в рамках підписаної угоди про співпрацю між заступником голови Ради міністрів Криму Георгія Псарьова і турецьким телеканалом TRT.

У меморандумі про співпрацю зокрема сказано, що з метою популяризації історико-культурного, туристичного потенціалу Криму, двостороннього зростання потоку туристів, сторони погодилися проводити спільні заходи, спрямовані на розширення знань населення Турецької Республіки про історичних, культурних, етнографічних пам'ятках і рекреаційно-оздоровчих можливостях автономії.

Серіал про Роксолану викликав скандал у Туреччині

Для цього передбачається забезпечити підготовку, організацію зйомок і демонстрацію документального фільму про Крим.

За словами продюсера фільму, основна сюжетна лінія фільму розповість про історію кримськотатарського народу.

Зйомки будуть проходити в два етапи.

Перший етап запланований на лютий 2012 року, а другий - на червень.

У свою чергу, міністерство курортів і туризму АРК надасть допомогу знімальній групі з транспортом, а також у розміщенні.

Як зароджувалася французька плеяда Півдня України

Наприкінці XVIII – початку XIX століття Південь України певною мірою став привабливий для іноземних переселенців. У цей час уряд Російської імперії намагавсяу тому числі освоювати регіон руками західноєвропейців. Не останнє місце у цьому процесі займали французи, які утворили тут потужний конгломерат управлінців, аграріїв, промисловців та інших фахівців. Вони не просто приїхали заробляти гроші на торгівлі або вирощуванні винограду, але й дали поштовх до розвитку окремих галузей економіки, якими сьогодні тут продовжують користуватися (суднобудівництво, виноградарство, вівчарство, тощо).

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».