У Києві до 23 лютого покажуть бронетехніку Другої світової

26 лютого 2012 року під Києвом відбудеться II-й міжнародний військово-історичний фестиваль "На броні Перемоги".

Про це повідомляє прес-служба історичного клубу "Червона Зірка".

Приурочений до 23 лютого фестиваль дасть можливість усім небайдужим до історії і техніки людям, які витрачають багато зусиль, знань, коштів і часу на відтворення історичних зразків військової техніки, продемонструвати глядачеві результати своєї праці.

Глядач на власні очі може побачити в дії:

- мотоцикли М-72, BMW, DKV;

- армійські автомобілі ГАЗ-67, ГАЗ-69, "Willys MB", ГАЗ-АА, ЗІС-5, "Студебекер", Оpel "Blitz", Ford, Citroen,

- німецькі бронемашини Sdkfz 251, Sdkfz 222, Sdkfz 447, Sdkfz 13,

- легковий автомобіль VW KDF 82 "Kuebelwagen" і ГАЗ-М (Емка);

- середній танк Т-34-85 і репліку німецького танка Т-V "Пантера",

- артилерійські системи - гармати 45 мм, ЗІС-3, 85-мм і 37-мм зенітні гармати, ПАК-40, БМ-13 - "Катюша",

- а також радянські післявоєнні зразки техніки БТР-40, БТР-60, БТР- 80, БТР-152, БРДМ, БАТ і ряд вантажних післявоєнних автомобілів.

В ході проведення заходу учасники фестивалю протягом декількох годин зможуть продемонструвати глядачеві військову техніку і зброю в демонстраційних проїздах, на виставковому майданчику і в "бойових" умовах.

Крім того, будуть проведені військово-історичні постановки у виконанні військово-історичних груп клубу "Червона Зірка", демонструючи глядачам взаємодію піхотних, механізованих, розвідувальних, автомобільних і бронетанкових підрозділів в бою.

Організатори заходу: МГО "Київський клуб "Червона Зірка", Національна кіностудія ім. О.Довженка, "Київське повітроплавне товариство", ТМ "Мілітарист", ТСО України, Національний музей військової історії України, концерн "КПЗШБ", Музей Шереметьєвих", за підтримки Державної Податкової Служби України, Міністерства Оборони України та Управління Внутрішніх військ та Управління Державної Прикордонної служби.

Час і місце: 26 лютого о 13:00 на мототреку "Пирогово" (Київ, вул. Червонопрапорна, 188).

Дивіться також репортаж про І-ий фестиваль "На броні Перемоги" (ФОТО)

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.