Росія обурена маршем легіонерів СС у Латвії

МЗС РФ висловив обурення у зв'язку з тим, що в п'ятницю в Ризі пройшла хода легіонерів СС.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"16 березня в Ризі відбулася хода гітлерівських поплічників з Латиського добровольчого легіону СС та їхній мітинг на кладовищі в Лестене, в яких взяли участь депутати сейму від правлячої коаліції", - йдеться в заяві МЗС Росії.

"Одіозні маніфестації легіонерів, на чиїй совісті численні злочини, пройшли на тлі організованої латвійськими властями масованої пропагандистської кампанії з обілення цих так званих "борців за свободу Латвії", - стверджують російські дипломати.

На думку міністерства, "спроба піддати ревізії правду про звірства нацистів, переглянути рішення Нюрнберзького трибуналу, що засудив членів СС", не може не викликати обурення.

"Вважаємо, що потурання латвійських властей колишнім легіонерам, прагнення переписати історію повинні отримати адекватну реакцію з боку міжнародного співтовариства", - йдеться в заяві МЗС.

Нагадаємо, у 2010 році російська Держдума попросила не порівнювати СРСР і нацистську Німеччину.

Антибільшовицький Блок Народів. Нове прочитання

Матеріали про Антибільшовицький Блок Народів (АБН), які зберігаються в Галузевому державному архіві Служби зовнішньої розвідки України, дають змогу в нинішній ситуації під дещо іншим кутом зору подивитися на імперську політику Москви в усі періоди її існування в тих чи інших державних утвореннях і належним чином оцінити зусилля діячів українського-національно-визвольного руху, які намагалися об’єднати поневолені народи в боротьбі з імперією зла, застерігали увесь цивілізований світ бути пильними, згуртованими і не мати жодних ілюзій стосовно справжніх намірів кремлівських керманичів

Про український борщ з історичними приправами

На початку 2020 року київський ресторатор Євген Клопотенко виступив з благородною ініціативою внести культову українську страву – борщ – до списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Справу підтримало Міністерство культури. 1 липня 2022 року борщ включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році