Європейці зняли фільм про новітню історію України. ВІДЕО

У фільмі "Україна: від демократії до хаосу?" західні коментатори висловлюють критичні думки про правління президента Януковича, називаючи його "посередністю", "не здатним кидати виклик" і "недумаючим".

У середу ввечері, в прайм-тайм, на одному з центральних каналів німецького телебачення пройшов фільм "Україна: від демократії до хаосу?"

Про це повідомляє LB.ua.

Автори - Жан Мішель Карре і Жиль Емері - відомі документалісти, раніше також створили фільми про путінську Росію, про сучасний Китай тощо.

Хронометраж стрічки "Україна: від демократії до хаосу?" - 50 хвилин, протягом яких розповідається історія становлення української незалежності, наводяться спогади про епоху Кравчука, Кучми, особлива увага приділяється періоду Помаранчевої революції і наступним - аж до нинішнього дня - подіям.

У трейлері фільму західні коментатори висловлюють критичні думки про президента Януковича, називаючи його "посередністю", "не здатним кидати виклик" і "недумаючим".

Дивіться також:

1989-91: фільм Сергія Буковського "Точка відліку". ВІДЕО

Хроніка про мітинги в Києві в останні роки УРСР. ВІДЕО

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.

Український патріот й авантюрист Джейкоб Макогін – князь Леон Богун Мазепа Розумовський

Він видавав себе за відставного полковника Корпусу морської піхоти США і нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського, купував вілли і квартири в Італії та Швейцарії, на власному автомобілі разом із ефектною і заможною дружиною-американкою об’їздив пів Європи, багато жертвував на підтримку українського національно-визвольного руху і привернення уваги в світі до українського питання. При цьому культивував ореол загадковості і таємничості навколо своєї персони серед оточення, через що його нерідко вважали чи то американським, чи то англійським, чи якимось іншим шпигуном.

Харківська епопея Павла Шандрука

Постать українського військового, генерал-хорунжого армії УНР Павла Шандрука доволі відома. Герой Української революції та вересневої кампанії 1939 року. Генерал-полковник в еміграції та командувач Української Національної Армії. У 1965 році польський еміграційний уряд нагородив Шандрука вищим військовим відзначенням – срібним орденом "Віртуті Мілітарі". Перелік звитяг цієї непересічної постаті можна ще довго продовжувати. Та чи все нам відомо про його ранню біографію? У пропонованому Вам матеріалі розповідається про харківський період та службу в поліції, ймовірно, того самого Павла Шандрука.