В Києві відбувається українсько-польський фестиваль "Земля козаків"

В Києві триває українсько-польський фестиваль "Ucraina terra cossacorum" - "Україна – земля козаків".

Фестиваль відбувається щоденно до 1 липня 2012 року на території козацького селища "Мамаєва Слобода" в Києві.

В рамках фестивалю заплановано кінно-каскадерське шоу із презентацією "зброї та гонору обох народів".

Щоденно буде проходити лицарський герць (поєдинок) між українськими козаками під орудою кращого кінного каскадера євроазійського континенту Олега Юрчишина та польськими крилатими гусарами на чолі з Яном Погоржельським.

Також у програмі: виступи фольклорних колективів України та Польщі, страви обох народів, основни шляхетського етикету давньої козацької України та Польщі, майстер-класи із давніх ремесел тощо.

Анонсована також презентація козацького коша - похідного козацького табору. Також козаки протягом місяця давніми теслярськими інструментами власноруч виготовлятимуть справжнісінький козацький "байдак" - річковий плоскодонний човен понад 12 м завдовжки.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…