На Дніпропетровщині розмалювали свастикою пам'ятник жертвам нацистів. ФОТО

У Новомосковську (Дніпропетровська обл) 1 липня невідомі розмалювали нацистською свастикою меморіал "Пам'ятаємо", присвячений жертвам геноциду, мирним жителям, розстріляним в роки окупації міста в 1941-1943 роках.

Як повідомили "Інтерфаксу" в облуправлінні МВС, за даним фактом Новомосковський міський відділ міліції порушив кримінальну справу за статтею "хуліганство".

Меморіальний комплекс, який знаходиться на виїзді з міста, був розмальований свастикою вранці 1 липня фарбою червоного кольору з балончика.

За словами одного з ініціаторів створення даного пам'ятника, депутата Дніпропетровської облради Сергія Рєзника, цей меморіальний комплекс був відкритий 22 травня і присвячений мирним жителям міста, в тому числі євреям, розстріляним в роки Великої Вітчизняної війни.

 Фото: ВГО "Союз "Народна пам'ять"

Рєзник повідомив, що ініціатором цього пам'ятника була єврейська громада, яка збирала кошти для увічнення пам'яті цих людей.

Він також зазначив, що даний злочин "має під собою підтекст антисемітизму" - на пам'ятнику викарбувані імена та прізвища людей, розстріляних на цьому місці, є написи на івриті.

Нагадаємо, у червні цього року в Рівному затримали групу хуліганів, які осквернили пам'ятник жертвам Голокосту.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.