Спецпроект

Екс-модель Владу Прокаєву звільняють з керівництва Лаври

Міністр культури Михайло Кулиняк провів кадрову чистку в Києво-Печерському заповіднику. Зокрема, звільняють заступника директора з міжнародного співробітництва Владу Прокаєву, екс-зірку журналу Playboy. Працівники заповідника також добилися звільнення ще трьох заступників.

Про це повідомляють "Коментарі" із посиланням на прес-секретаря заповідника Марину Ситник.

За її словами, вранці колектив Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника зібрався під стінами Міністерства культури, а після того як міністр Михайло Кулиняк виїхав безпосередньо на територію заповідника, страйкуючі попрямували туди ж.

"Співробітники приїхали до Києво-Печерському заповіднику, куди під'їхав міністр культури Михайло Кулиняк, - розповіла прес-секретар. - Він зібрав гендиректора та заступників гендиректора. Міністр заслухав представників колективу, поставив завдання Вікторії Миколаївні [Ліснича Вікторія Миколаївна була призначена гендиректором заповідника в січні цього року - ІП] розробити спільно з колективом новий штатний розклад заповідника і відмінити всі накази про призначення заступників гендиректора, які сталися протягом останнього місяця. Тобто, кілька заступників більше у нас не працюють".

Ситник також додала, що основні вимоги колективу заповідника: змінити штатну структуру, погодити її з колективом і звільнити 4-х заступників.

"Це Влада Прокаєва, Валерій Панченко, Лілія Стиренко, Світлана Зоринець, - деталізувала прес-секретар. - Ці заступники були призначені протягом останнього місяця. Наприклад, Владу Прокаєву призначили заступником з міжнародного співробітництва, такої посади в нас раніше не було. Так само раніше не було першого заступника (нині Валерій Панченко]. А заступник з фінансово-економічної діяльності звільнилася за власним бажанням і на її місце прийшла Лілія Стиренко. Зоринець працювала в нашому заповіднику багато років, і колектив заповідника її просто ненавидить".

Нагадаємо, сьогодні колектив заповідника вийшов з протестом, вимагаючи змінити штатний розклад і звільнити новопризначених заступників генерального директора.

Як розповіла УП.Життя Марина Ситник, пряма підлегла Влади Прокаєвої погрожувала співробітникам фізичною розправою: "Катерина Єгорова, пряма підлегла Прокаєвої, погрожувала своїй підлеглій побити її битою. За що? За щось, за те, що вона тупа, і вона її не розуміє".

"Образи під час спілкування зі співробітниками вже є нормою", - підсумувала Ситник.

За її словами, погодилась написати заяву про звільнення перший заступник генерального директора Лілія Стиренко. Першого заступника Валерія Панченка співробітники музею звинувачують у незаконній торгівлі аудіогідами.

"Влада Прокаєва зараз стоїть у кабінеті генерального директора і намагається довести, що вона нікому не заносила гроші, за те, щоб її призначили і відмовляється писати заяву", - додала Ситник.

Як відомо, у червні цього року колишня "Міс України", зірка журналу Playboy і власниця модельного агентства Влада Прокаєва стала радником генерального директора Києво-Печерського заповідника.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.