Спецпроект

Екс-модель Владу Прокаєву звільняють з керівництва Лаври

Міністр культури Михайло Кулиняк провів кадрову чистку в Києво-Печерському заповіднику. Зокрема, звільняють заступника директора з міжнародного співробітництва Владу Прокаєву, екс-зірку журналу Playboy. Працівники заповідника також добилися звільнення ще трьох заступників.

Про це повідомляють "Коментарі" із посиланням на прес-секретаря заповідника Марину Ситник.

За її словами, вранці колектив Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника зібрався під стінами Міністерства культури, а після того як міністр Михайло Кулиняк виїхав безпосередньо на територію заповідника, страйкуючі попрямували туди ж.

"Співробітники приїхали до Києво-Печерському заповіднику, куди під'їхав міністр культури Михайло Кулиняк, - розповіла прес-секретар. - Він зібрав гендиректора та заступників гендиректора. Міністр заслухав представників колективу, поставив завдання Вікторії Миколаївні [Ліснича Вікторія Миколаївна була призначена гендиректором заповідника в січні цього року - ІП] розробити спільно з колективом новий штатний розклад заповідника і відмінити всі накази про призначення заступників гендиректора, які сталися протягом останнього місяця. Тобто, кілька заступників більше у нас не працюють".

Ситник також додала, що основні вимоги колективу заповідника: змінити штатну структуру, погодити її з колективом і звільнити 4-х заступників.

"Це Влада Прокаєва, Валерій Панченко, Лілія Стиренко, Світлана Зоринець, - деталізувала прес-секретар. - Ці заступники були призначені протягом останнього місяця. Наприклад, Владу Прокаєву призначили заступником з міжнародного співробітництва, такої посади в нас раніше не було. Так само раніше не було першого заступника (нині Валерій Панченко]. А заступник з фінансово-економічної діяльності звільнилася за власним бажанням і на її місце прийшла Лілія Стиренко. Зоринець працювала в нашому заповіднику багато років, і колектив заповідника її просто ненавидить".

Нагадаємо, сьогодні колектив заповідника вийшов з протестом, вимагаючи змінити штатний розклад і звільнити новопризначених заступників генерального директора.

Як розповіла УП.Життя Марина Ситник, пряма підлегла Влади Прокаєвої погрожувала співробітникам фізичною розправою: "Катерина Єгорова, пряма підлегла Прокаєвої, погрожувала своїй підлеглій побити її битою. За що? За щось, за те, що вона тупа, і вона її не розуміє".

"Образи під час спілкування зі співробітниками вже є нормою", - підсумувала Ситник.

За її словами, погодилась написати заяву про звільнення перший заступник генерального директора Лілія Стиренко. Першого заступника Валерія Панченка співробітники музею звинувачують у незаконній торгівлі аудіогідами.

"Влада Прокаєва зараз стоїть у кабінеті генерального директора і намагається довести, що вона нікому не заносила гроші, за те, щоб її призначили і відмовляється писати заяву", - додала Ситник.

Як відомо, у червні цього року колишня "Міс України", зірка журналу Playboy і власниця модельного агентства Влада Прокаєва стала радником генерального директора Києво-Печерського заповідника.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.