Спецпроект

В Мексиці створено музей текіли

У мексиканському місті Тіхуана відкрився Музей мар'ячі і текіли (Museo del Mariachi y el Tequila). Експозиція познайомить відвідувачів з двома найвідомішими мексиканськими традиціями - народною музикою і алкогольним напоєм.

Про це повідомляє Буено Латина.

Музей знаходиться поруч з палацом хай-алай - традиційної мексиканської гри в м'яч.

Фотографії, виставлені в музеї, познайомлять його гостей з процесом вирощування блакитної агави, з якої виготовляється текіла.

Також тут будуть виставлені барвисті костюми, що стали невід'ємною частиною традиції маріачі, а також різноманітні музичні інструменти і предмети, що відсилають до історії піонерів жанру, серед яких - знаменита група Mariachi Vargas de Tecalitlan.

Мар'ячі - вуличні музиканти - в Мехіко. Фото: Павло Солодько ("Історична Правда")

Музей відкритий весь тиждень без вихідних. Його експозиція постійно буде змінюватися, щоб відвідувачі змогли краще дізнатися мексиканську історію і традиції країни.

Як відомо, в листопаді 2011 року ЮНЕСКО додала до списку нематеріальних об'єктів культурної спадщини мексиканську музичну традицію мар'ячі.

Дивіться також: "Екскурсія музеєм Троцького в Мексиці. ФОТО"

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.