Спецпроект

В Чикаго торгують мізками Ейнштейна

У Національному музеї медицини та охорони здоров'я в Чикаго розробили додаток для iPad, що дозволяє ознайомитися з фотографіями мозку Альберта Ейнштейна. За колекцію знімків користувачам доведеться викласти 9,99 долара.

Про це повідомляє Associated Press.

За допомогою нового додатку користувачі зможуть подивитися 350 фотографій головного мозку вченого, знятих патологоанатомом Томасом Харві в 1955 році.

Після розтину Харві витягнув з тіла Ейнштейна мозок, щоб зберегти його для майбутніх поколінь. Харі розділив мозок на 250 частин. Протягом багатьох років патологоанатом видавав частини мозку Ейнштейна дослідникам, після чого в 1998 передав решту шматочків доктору Елліоту Краусс з Медичного університету Прінстонського університету. Тому створити цілісну модель мозку розробникам програми не вдалося: додаток не відтворює анатомічну модель.

Учені, що дослідили мозок геніального фізика, знайшли в ньому чимало незвичайного: наприклад, з'ясувалося, що тім'яні частки були набагато ширші, ніж у звичайної людини.

Тепер творцям програми для iPad і iPhone докоряють в тому, що, можливо, Ейнштейн не хотів би, щоб фотографії його останків продавалися всім бажаючим. Член ради директорів музею Джим Палья не згодна з цим: "Ми знаємо, що він не хотів, щоб з його останків зробили цирк, однак ми знаємо й те, що він розумів, який внесок в науку може принести дослідження його мозку".

Теми

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."