Спецпроект

В Москві влаштують музейний квест для дітей з хохулею

Акція "Сімейний подорож. Всією сім'єю в музей", яка буде проходити з 22 вересня по 11 листопада, об'єднає 20 московських музеїв.

Для того щоб відправитися в "подорож", треба прийти в один з музеїв-учасників, купити квиток і отримати паспорт, де зазначаються дані відвідувача, інформація про музеї і ставляться штампики про їх відвідування. Той, хто пройде весь шлях, отримає пам'ятний приз. Під час проходження маршруту в кожному новому місці буде видаватися новий путівник із завданнями та питаннями для самостійного знайомства дитини і супроводжуючих його дорослих з експозицією. 

Про це повідомляє РІА Новості.

Відвідувачі можуть почати свій маршрут в будь-якому з музеїв, продовжити в будь-якому порядку і пройти стільки музеїв, скільки їм захочеться і на скільки вистачить сил. Опис призів не дається заздалегідь, це сюрприз.

Маршрути по музеях розраховані на дітей і підлітків трьох вікових груп.

Програма для дітей від 5 до 7 років пропонує за допомогою хохулі Хохи вивчити "дивовижну історію в семи частинах" і відвідати музей-заповідник "Царицино", квартиру Олександра Пушкіна на Арбаті, музей історії "Лефортово", Зоологічний музей МДУ, Музей сучасної історії Росії, Галерею мистецтв Церетелі на Пречистенці і музей "Подолання" ім. Миколи Островського.

Дітей більш старшого віку, 8-11 років, на думку організаторів проекту, повинен захопити пошук музейних дивацтв, які зберігаються в Музеї Москви, садибі Кусково, Геологічному музеї ім. Вернадського, Музеї оборони Москви, Будинку Гоголя і Меморіальному музеї Скрябіна.

Нарешті, підліткам пропонують поміркувати - сім музеїв-учасників цього маршруту зробили путівники про те, як людина розпоряджається своєю і чужою свободою. Серед них - музей-заповідник "Коломенське", Музей космонавтики, музей Маяковського, галерея Глазунова, комплекс "Історія танка Т-34", Сахаровський центр і Біологічний музей Тімірязєва, який є ініціатором та організатором всього проекту сімейної подорожі.

Проект був розроблений і вперше проведений в 2008 році. Щороку склад музеїв-учасників, теми та програми маршрутів змінюються.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.