В Києві прочитають лекції про історію моди

Вперше в Києві одеський історик моди Наталія Рєзанова прочитає дві лекції з циклу "Минуле і моди".

Про це повідомляють організатори заходу.

Час і місце:

18 жовтня (четвер) о 18:30 - "Тілесний код жінки модерну".

 

21 жовтня (неділя) о 16:00 - "Гротеск і гумор в моді".

Арт-галерея "Мінус 4" (вул. Артема, 37-41, 2-й поверх).

Наталія Рєзанова - історик моди з Одеси, автор книг про "історію костюмів, речей та звичаїв, розказану серйозно і не дуже".

На своїх лекціях намагається створити ефект присутності за допомогою концептуально продуманого підбору сотень слайдів, композицій із фрагментів рідкісних фільмів німої епохи, автентичних раритетів із журналів мод, музичних та літературних образів.

У програмі заходів:

- В якості наочної ілюстрації епохи "модерн" - демонстрація експонатів з приватної колекції киянки Марини Іванової
- Презентація шести книг про історію моди Наталії Рєзанової.

Вхід платний.

 

Теми

Світлана Алексієвич: "Народ не рефлексує - ані про війну, ані про ҐУЛАҐ"

Розмова про "бандерівське" молоко, її земляків, "червону людину" і... Путіна. "Відчуття трагічні: щось насувається, і протистояти ми не в змозі".

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.

Леся Бондарук: «Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…»

«Правда – найдієвіший спосіб проти брехні та беззаконня. Безсовісність Кремля сягає свого апогею. Безсовісно і безцеремонно вони проводять попередню імперську політику, намагаються з «гебешною удалью» викручувати руки новим незалежним державам. Мені соромно… А всередині Росії вирощується новий культ – Путінсько-поліцейський. Гебісти та інші силовики обнагліли вище можливого. Знову починається гонка озброєння, починаються шпигунські процеси… У країні нагнітається істерія «екстремізму», під цю дудку відбуваються найпідліші речі…»

Мустафа Джемілєв: Коли в історії людства окупанти йшли із зайнятої території самовільно та без тиску?

Сталінська депортація у дитячому віці до Середньої Азії, 15 років у тюрмах та колоніях, 303 дні голодування та внесок у повалення радянського союзу, повернення до Криму та створення системи органів національного самоуправління, окупація півострова Росією та заборона в’їзду на Батьківщину, врешті-решт статус живої легенди. Це невичерпний перелік біографічних віражів лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.