Спецпроект

В Москві збирають речі Гаррі Поттера. ФОТО

Московське подружжя - журналістка Наталія і фахівець з реклами Максим - планують відкрити музей Гаррі Поттера у центрі російської столиці вже в жовтні.

Про це пише Вечерняя Москва

Шанувальники героїв книг Джоан Роулінг збираються створити в Москві музей імені свого улюбленця Гаррі Поттера. Серед експонатів, які їм надіслали шанувальники саги про чарівника з різних країн світу, є малюнки, браслети, кулони, брелоки, костюми і навіть лялька Гаррі Поттера. Але порівнятися з оригіналом, лондонським музеєм, москвичам навряд вдасться.

Хогвартс з фільму про Гаррі Поттера розкрив свої двері в Лондоні для всіх бажаючих навесні цього року. Тут можна поглянути на життя чарівників і чаклунів. Студія "Ворнер Бразерс" відкрила музей в реальних декораціях, в яких знімалась сага.

Експонати музею Гаррі Поттера. Фото Медіаняня 

Міф про "віроломний напад". Документи з архіву СБУ

"Прибулі у прикордонну смугу німецькі солдати [...] розповсюджують чутки, що командування німецької армії має намір захопити Західну Україну [...]. Виступ німецьких військ проти Радянського Союзу має відбутися після закінчення дощів, як тільки встановиться погода"

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.