У Києві відбудеться міжнародна конференція сфрагістів

16-18 листопада в Києві відбудеться Третя міжнародна Сфрагістична конференція. Це єдиний у світі міжнародний форум учених-істориків, які вивчають науку про печатки.

В заході візьмуть участь провідні історики України, Росії, Білорусії, Литви, Польщі та Болгарії, повідомили ІП організатори заходу.

Вперше будуть виставлені та презентовані для представників ЗМІ три унікальні печатки з приватного зібрання колекціонера та мецената Олексія Шереметьєва, що стосуються переламного моменту історії Української православної церкви, нагадують про славні часи козаччини та підтверджують історичні державні відносини київських князів із Візантійською імперією.

Тема цьогорічної конференції - "Сфрагістика суспільних груп та корпорацій (інституцій) країн Центрально-Східної Європи".

Організатори: Інститут археографії та джерелознавства, Інститут історії України, Музей Шереметьєвих і Українське геральдичне товариство.

"Печатки – це історичні артефакти, які проливають світло на справжню історію України, - зазначив один з організаторів конференції Олексій Шереметьєв. - Деякі з них спростовують міф про відсутність традиції української державності, підтверджують унікальність політичного та культурного розвитку нашої країни. Ми робимо все, щоб Київ став провідним центром вивчення сфрагістики в Європі".

Відкриття конференції відбудеться 16 листопада о 12:00 в історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського (вул. Паньківська, 9).

За результатами роботи двох попередніх конференцій вийшли друком два сфрагістичних збірники – унікальні наукові видання, що об’єднали цінний дослідницький матеріал, який стане доступним для науковців і студентів вишів України.

Дивіться також: "Печатки Ярослава Мудрого і Нестора Махна. ФОТО"

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.

Шевченко у Вашингтоні. Боротьба за цінності

Процес встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні в 1964 році з нагоди 150-річчя від дня його народження розтягнувся у часі на кілька років і набув неабиякого резонансу у закордонній пресі. Водночас досі так і не стали надбанням гласності заходи кдб срср навколо тієї події. Розсекречені документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу нині побачити, як діяли за тих обставин і яку позицію займали представники кремлівського керівництва, американських політичних кіл і української діаспори.

"Ми позбулися «пушкіних», «Московської» ковбаси і «Тульських» пряників", - Олег Пустовгар

Процеси очищення інформаційного та публічного простору від російської присутності прискорилися після повномасштабного вторгнення Росії. Утім, роботи ще багато. Що вдалося зробити в цьому напрямі за останні роки на Полтавщині, а які питання ще варто розв'язати, – розповів у інтерв'ю представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.