Спецпроект

Найджел Менселл відкриває музей вживаних авто

Чемпіон світу 1992 року Найджел Менселл разом зі своїм сином Лео задумав відкрити на острові Джерсі в Британії незвичайний музей. Він вирішив поєднати музей з дилерським центром із продажу старих автомобілів.

Про це пише sport.siteua.org.

У музеї будуть представлені спортивні трофеї і гоночні машини, на яких виступав сам Менселл в різні роки своєї кар'єри.

Відкриття музею відбудеться в січні 2013 року.

"Люди приходять і йдуть, але не кожному вдається залишити спадщину. Я сподіваюся, що унікальна будівля нашого музею і майбутні досягнення Лео стануть такою спадщиною. По правді кажучи, ми більше 20 років шукали будинок, у якому могли б розмістити зібрану колекцію. Найбільше мене тішить те, що, завдяки цьому проекту, ми змогли поєднати наші поточні та майбутні бізнес-інтереси. На першому поверсі будівлі розміститься салон з продажу автомобілів, а на другому поверсі - музей. Там будуть виставлені багато з тих речей, які раніше були недоступні публіці.

У музеї будуть представлені трофеї, які я виграв за роки виступу в картингу, в Формулі 3, Формулі 1, IndyCar, GP Masters - музей складатиметься з декількох тематичних секцій. У людей може бути різна думка, але на мій погляд, на даний момент подібна колекція не має аналогів у світі. Тут зібрано дуже багато пам'ятних речей зі світу автоспорту, які представляють великий інтерес. Вважаю, до нас будуть приїжджати численні туристи", - заявив Найджел Менселл.

Міф про "віроломний напад". Документи з архіву СБУ

"Прибулі у прикордонну смугу німецькі солдати [...] розповсюджують чутки, що командування німецької армії має намір захопити Західну Україну [...]. Виступ німецьких військ проти Радянського Союзу має відбутися після закінчення дощів, як тільки встановиться погода"

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.