Новий історичний фільм Спілберга лідирує за кількістю номінацій. ВІДЕО

Біографічна стрічка про 16-го американського президента Авраама Лінкольна стала номінантом на "Оскар" у 12 категоріях, і на премію Британської академії кіно і телевізійних мистецтва (BAFTA) в 10 категоріях.

Про це повідомляє DT.ua.

Біографічна стрічка Стівена Спілберга, відомого своїми історичними кінофільмами, претендує на перемогу в номінаціях обох премій "Кращий фільм", "Кращий актор", "Кращий виконавець головної ролі", "Кращий виконавець ролі другого плану" тощо.

10 категорій - найбільша кількість номінацій серед інших фільмів, які претендують на премії BAFTA. Що стосується "Оскара", тут "Лінкольн" із 12 категоріями теж є лідером.

Національна рада кінокритиків США і Американський інститут кіно уже включили "Лінкольна" у топ-10 найкращих фільмів минулого року.

Стрічка вийшла в американський прокат у листопаді 2012-го, українська прем'єра запланована на цей січень.

Фільм "Лінкольн" розповідає про останні чотири місяці життя 16-го президента США, який на початку 1865 року намагається примирити розколоту громадянською війною (котра юридично ще триває) країну і водночас провести через парламент поправку до конституції про заборону рабства.

В основу картини лягла книга історика, лауреата Пулітцерівської премії Доріс Ґудвін "Команда опонентів: політичний геній Авраама Лінкольна". На основні архівних документів читачеві розкривається історія наполегливого політика, який у кабінетах влади не втрачає зв'язку з реальністю.

Церемонія вручення нагород BAFTA відбудеться 10 лютого в Лондоні, "Оскара" - 25 лютого в Лос-Анжелесі.

Дивіться також:

1864: Громадянська війна в США. Реконструкція Битви у Глушині. ВІДЕО

У США оприлюднено свідчення колишніх рабів. ФОТО

З могили Лінкольна украли шаблю. ФОТО

Всі матеріали ІП за темою "Кіно"

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.