Спецпроект

АНОНС: музейний розклад Києва на різдвяні свята

До Різдва київські музеї влаштовують святкову програму.

Щодня до 8 січня кияни та гості столиці можуть відвідати Музей гетьманства, де проходить виставка творчих робіт художниці Оксани Ягодки і майстрині Світлани Вавілової (живопис, різдвяний декор, ялинкові прикраси, іграшки, ляльки, декоративні ялинки, листівки в українському народному стилі). Час роботи закладу: з 10:00 до 17:00.

До 15 січня відкрито двері міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки "Молода гвардія", де працює виставка матеріалів "Прикрашаємо свій дім до новорічних свят". Відвідати експозицію можна з 10:00 до 18:00. Крім того, тут же до 25 січня пройде виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва "Відчуття свята".

До 20 січня в публічній бібліотеці ім. Лесі Українки буде працювати етнографічна книжково-ілюстративна виставка "Новорічні свята: подорож у часі". Відвідати заклад можна з 10:00 до 18:00.

До 14 січня в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва буде проходити фестиваль "Від Миколая до Різдва". Двері закладу відкриті з 10:00 до 17:00.

Крім того, в музеї-майстерні Івана Кавалерідзе - виставка живопису українських художників "Різдвяна феєрія" (до 15 січня, з 10:00 до 17:00), в музеї театрального, музичного та кіномистецтва - пізнавально-розважальна акція "Від Миколая до Стрітення"(до 15 січня, з 10:00 до 17:00), а в музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва - виставка "Різдвяна казка", присвячена традиціям святкування Різдва та Нового року в Києві впродовж століть.

10-11 січня в літературно-меморіальному музеї Михайла Булгакова відбудеться відтворення святкування Різдва в родині Булгакових "Дитяче Різдво в Булгакових". Початок заходу о 12:00.

11-20 січня в бібліотеці Київського інституту музики ім. Глієра пройде тематична виставка "Різдвяні свята в українському фольклорі".

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.