Спецпроект

ДИРЕКТОРА ЗАПОВІДНИКА ПІДОЗРЮЮТЬ У ТОРГІВЛІ ЕКСПОНАТАМИ

Директор Переяслав-Хмельницького заповідника (Київщина) тимчасово відсторонений від виконання своїх обов’язків через підозру в торгівлі музейними експонатами.

Про це заявив міністр культури Леонід Новохатько, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, таке рішення ухвалили після виходу відповідного сюжету на одному з українських телеканалів.

"Я мав розмову з генеральним директором телеканалу, а також відправив до нього лист, у якому прошу за можливості надати Міністерству культури диск з висхідним матеріалом, щоб ми могли цей факт перевірити і відповідно зреагувати", – зауважив міністр.

Як відомо, у грудні 2012 року із заповідника звільнилося кілька робітників із 25-річним стажем, які зробили це на знак протесту проти "доведення до жахливого стану ряду унікальних пам’яток культурної спадщини".

У листопаді 2010 року колектив заповідника звинувачував новопризначеного директора Павла Довгошию у руйнуванні колекцій і зникненні експонатів. 

Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав" — один з найбільших заповідників України. До його складу входять території міста Переяслава-Хмельницького, його околиць та Переяслав-Хмельницького району, навколо яких визначені охоронні зони.

У його складі 371 нерухомих пам'яток історії й архітектури українського народу, 24 тематичних музеїв різних профілів: історичний, археологічні, літературні, етнографічні, технічні тощо.

Основний музейний фонд заповідника становить 170 848 одиниць зберігання. Серед них: унікальна археологічна колекція, колекція козацького періоду XVI-XVII ст. (1800 од.), колекції стародруків XVI-XVIII ст. (10 тис. од).

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Севастополь – місто української слави. Про українців у Кримській війні

Росія у цій війні воювала переважно українськими руками – до 50% війська Імперії складали солдати, матроси і офіцери українського походження, причому матроси-українці складали близько 70% Чорноморського флоту.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року