МЕДВЕДЧУК НЕ ВІДЧУВАЄ ПРОВИНИ ЗА СТУСА

Віктор Медведчук, який був адвокатом Василя Стуса, заявляє, що не відчуває своєї провини за ув’язнення поета.

"Я можу дивитися в очі і говорити, що відносно Василя Стуса ніякої вини, ні внутрішньої, ні зовнішньої я не відчуваю і ніколи не відчував", – сказав Медведчук в ефірі Радіо Свобода.

За словами Медведчука, він захищав Василя Стуса відповідно до тих законів, які діяли на той час і не порушував адвокатських норм діяльності й адвокатської етики.

"Василь Стус був засуджений за антирадянську агітацію і пропаганду, – заявив колишній лідер СДПУ(о). - Якщо ви скажете, що це було зроблене незаконно, то я вам не повірю. Тоді вам треба зробити висновок, що Стус не боровся з радянською владою. А він боровся з радянською владою, і закони радянські робили так, що він повинен був відповідати за цю діяльність".

Як відомо, у квітні минулого року Медведчук заявляв, що не збирається виправдовуватися за свої дії під час судовим процесом над Стусом.

Поет Василь Стус за "антирадянську діяльність" був засуджений на 23 роки ув’язнення і заслання. Його арештовували двічі. В січні 1972 року Стуса заарештували за читання забороненої літератури та видання у Брюсселі книги своїх віршів і засудили до 5 років ув’язнення та 3 років заслання.

Вдруге поета заарештували через 8 місяців після того, як він повернувся до Києва із заслання у Магаданській області.

Під час судового процесу над Василем Стусом у 1980 році його адвокатом був призначений Віктор Медведчук. В результаті Стус отримав 10 років концтабору і 5 років заслання. Перед тим Медведчук був призначений державним адвокатом дисидента Юрія Литвина.

Литвин загинув у таборі в 1984 році. Стус помер за загадкових обставин у 1985-му.

Дивіться також:

Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?

Як загинув Василь Стус. Загадка смерті у табірному карцері

Павличко і Яворівський не писали донос у КГБ на Стуса

Регіонали Горлівки обізвали Стуса "фашистом"

Всі матеріали за темою "Стус"

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.