"РЕГІОНАЛИ" ХОЧУТЬ ЗМІНИТИ ВІК ЯЛТИ

Керівництво Ялти має намір змінити рік, з якого ведеться літочислення міста, щоб yрахувати середньовічний період історії Ялти - в результаті місто "постарішає" більш ніж на 500 років.

Про це заявив секретар Ялтинської міськради, кандидат від Партії регіонів на виборах мера міста Сергій Ілаш, повідомляє прес-служба Кримської організації ПР.

"Ялті цього року виповниться 175 років, але це дата умовна, - зазначив "регіонал". - За результатами археологічних розкопок, люди жили тут тисячі років тому, а перші письмові згадки про Ялту припадають на XI-те століття".

За словами Ілаша, міська влада планує змінити офіційну дату заснування міста, наблизити її до історичних реалій.

Свою заяву в.о. мера зробив на відкритті виставки "Золота скарбниця: скарби еллінів, римлян і готів" у Ялтинському історико-літературному музеї.

В експозиції, яка займає окремий зал, представлені золоті та срібні прикраси, монети та предмети побуту, знайдені при розкопках святилищ і могильників на Південному березі Криму.

 Найстарішим експонатам колекції майже 3 тисячі років

Ілаш пообіцяв, що музей "буде розширений до повноцінного історико-краєзнавчого музею".

"У запасниках музею зберігаються ще 150 тисяч об'єктів культурної спадщини, сотні найцінніших експонатів", - заявив кандидат.

Дивіться також інші матеріали за темою "Крим"

Йозеф Мислівечек та Максим Березовський: чех та українець, які підкорили музичну Італію

Долі цих двох блискучих композиторів перетнулися у щасливий для обох, сповнений надій і планів момент життя. Сталося це рівно 250 років тому – 15 травня 1771 року. Цього дня Йозеф Мислівечек та Максим Березовський складали іспит в Болонській філармонічній академії.

“На рівні держави схаменулися вшановувати Праведників коли майже нікого не лишилося”

14 травня вперше в історії незалежної України буде відзначати День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. У світі таких людей називають Праведниками, а держава Ізраїль та Меморіальний комплекс історії Голокосту Яд Вашем нагороджують їх почесним званням Праведник народів Світу. 2659 людей, які проживали на території сучасної України, визнано Праведниками народів Світу, проте на сьогодні в живих залишилося менш як 17 героїв

Місія "Незалежність"

Після повернення із Закарпаття до Кракова, де 1–4 квітня 1941 року вже відбувся ІІ Великий збір ОУН(б), Кук отримав від Проводу нове завдання. Тепер він мав готувати спеціальні мобільні політичні відділи українських націоналістів (похідні групи), щоб створити самоуправління й розбудувати мережу Організації в Україні. Для цього Кук організував і очолив Центральний штаб похідних груп революційної ОУН

Павло Судоплатов проти Євгена Ляховича

За рік до того, як старший лейтенант держбезпеки Павло Судоплатов убив у Роттердамі керівника ОУН Євгена Коновальця, він завів справу на Євгена Ляховича, про якого в одному з документів зазначено: «Вважається одним із найкращих дипломатів і розвідників серед націоналістів». Розсекречені матеріали цієї справи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу зрозуміти, чому у 1930-ті роки органи ДПУ так зацікавилися Євгеном Ляховичем, як йому вдалося привернути увагу урядових кіл Великої Британії до українського питання і чому рішення про його подальшу розробку у 1959 році приймала колегія КДБ при Раді Міністрів СРСР