Google і Яндекс вшановують автора Будинку з химерами. ФОТО

Пошукові системи Google і Яндекс сьогодні прикрасили свої логотипи зображеннями на честь 150-річчя з дня народження київського архітектора Владислава Городецького.

Яндекс добавив до логотипу зображення "Будинку з химерами", а Google - частини цієї ж будівлі, повідомляють Тексти.

Ґуґлівська заставка - дудл - присвячена Городецькому
 

Владислав Городецький - український архітектор польського походження (1863-1930). Родом з Поділля (село Шолудьки Немирівського району Вінничини). Працював переважно у Києві, після еміграції в 1920 році - в Польщі, пізніше - в Ірані, де й помер. Похований у Тегерані.

Найвідоміші роботи Городецького в Києві: Національний художній музей (Грушевського, 6), Миколаївський костел (будинок органної музики, Велика Васильківська, 77), караїмська кенаса у мавританському стилі (Ярославів Вал, 7), Будинок з химерами (Банкова) та інші. Загалом в Україні - понад 30 будинків авторства Городецького.

Дивіться також:

Козаки Дахна потрапили на лого Google. ФОТО

Заставка, присвячена академіку Вернадському. ФОТО

Google зробив заставку на честь уродженця Львова. ФОТО

В Арт-проекті Google з'явилися роботи з українських музеїв. ФОТО

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.