Google і Яндекс вшановують автора Будинку з химерами. ФОТО

Пошукові системи Google і Яндекс сьогодні прикрасили свої логотипи зображеннями на честь 150-річчя з дня народження київського архітектора Владислава Городецького.

Яндекс добавив до логотипу зображення "Будинку з химерами", а Google - частини цієї ж будівлі, повідомляють Тексти.

Ґуґлівська заставка - дудл - присвячена Городецькому
 

Владислав Городецький - український архітектор польського походження (1863-1930). Родом з Поділля (село Шолудьки Немирівського району Вінничини). Працював переважно у Києві, після еміграції в 1920 році - в Польщі, пізніше - в Ірані, де й помер. Похований у Тегерані.

Найвідоміші роботи Городецького в Києві: Національний художній музей (Грушевського, 6), Миколаївський костел (будинок органної музики, Велика Васильківська, 77), караїмська кенаса у мавританському стилі (Ярославів Вал, 7), Будинок з химерами (Банкова) та інші. Загалом в Україні - понад 30 будинків авторства Городецького.

Дивіться також:

Козаки Дахна потрапили на лого Google. ФОТО

Заставка, присвячена академіку Вернадському. ФОТО

Google зробив заставку на честь уродженця Львова. ФОТО

В Арт-проекті Google з'явилися роботи з українських музеїв. ФОТО

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.