Google і Яндекс вшановують автора Будинку з химерами. ФОТО

Пошукові системи Google і Яндекс сьогодні прикрасили свої логотипи зображеннями на честь 150-річчя з дня народження київського архітектора Владислава Городецького.

Яндекс добавив до логотипу зображення "Будинку з химерами", а Google - частини цієї ж будівлі, повідомляють Тексти.

Ґуґлівська заставка - дудл - присвячена Городецькому
 

Владислав Городецький - український архітектор польського походження (1863-1930). Родом з Поділля (село Шолудьки Немирівського району Вінничини). Працював переважно у Києві, після еміграції в 1920 році - в Польщі, пізніше - в Ірані, де й помер. Похований у Тегерані.

Найвідоміші роботи Городецького в Києві: Національний художній музей (Грушевського, 6), Миколаївський костел (будинок органної музики, Велика Васильківська, 77), караїмська кенаса у мавританському стилі (Ярославів Вал, 7), Будинок з химерами (Банкова) та інші. Загалом в Україні - понад 30 будинків авторства Городецького.

Дивіться також:

Козаки Дахна потрапили на лого Google. ФОТО

Заставка, присвячена академіку Вернадському. ФОТО

Google зробив заставку на честь уродженця Львова. ФОТО

В Арт-проекті Google з'явилися роботи з українських музеїв. ФОТО

«Не Арґус, ні Гелена, ні Марія Маґдалена»: вибираємо та їмо сир по-середньовічному

Середньовічна кухня – це не лише екстравагантні страви на кшталт павича, міног чи лебедя у соусі з власної крові. Якими б дивними не видавались нам інколи люди середньовіччя, їх меню не надто відрізнялось від нашого. Пропонуємо вам уривок, де історикиня й авторка книги «Від бобра до фазана: їжа західноєвропейського Середньовіччя» Стефанія Демчук розповідає про шлях на середньовічний стіл сиру, без якого і сьогодні ми не можемо уявити свою повсякденність

«Польська» ідентичність і російське самодержавство

У перші десятиліття ХІХ століття Санкт-Петербург негласно визнавав польський характер Правобережної України, як і всіх інших територій, анексованих у Речі Посполитої. Чиновники найвищого рангу навіть використовували відповідну термінологію на кшталт: "польські губернії" чи "польські землі", причому як в усному мовленні, так і в офіційному діловодстві. Після Листопадового повстання 1831 – 1832 років ситуація кардинально змінилася: російське самодержавство розпочало тотальний наступ на "польську" ідентичність. Комплекс заходів, до якого протягом наступних десятиліть вдалася російська влада, без перебільшення, можна назвати репресіями в економічній, релігійній і гуманітарній сферах. Йдеться про русифікацію польської культури, переслідування католицької церкви, політичний тиск, заборону освіти рідною мовою, декласацію та асиміляцію шляхти.

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.

Легенда про «Оржівську операцію»: як Внутрішні війська НКВД випадково вбили «Клима Савура»

Читаючи документи, складається враження, що Оржівська операція за масштабами була чимось подібним до «битви за Берлін». Очевидно, чекістам не хотілося в «переможному угарі» відставати від Червоної армії і банальну випадкову ліквідацію «Савура» розцяцькували, як масштабну операцію із задіянням особисто вищого командування держбезпеки УРСР.