Спецпроект

АНОНС: музей Труша запрошує дітей на віртуальні уроки-екскурсії

З 5 по 9 серпня 2013 року в рамках культурно-освітньої програми „Канікули в музеї” Художньо-меморіальний музей Івана Труша (відділ Національного музею у Львові ім. А. Шептицького) проводить для дітей молодшого та середнього шкільного віку тематичний цикл віртуальних екскурсій „Слідами мандрів Івана Труша”.

Про це повідомляє прес-служба музею.

Художньо-меморіальний музей Івана Труша запрошує всіх бажаючих стати учасником проекту, побудованого за мотивами трушівських серій - "мандрувати" мальовничими місцями України, Італії, країн Близького Сходу, які відвідав відомий живописець на початку ХХ століття, і які відіграли значну роль у розширенні жанрово-тематичної палітри його творчості.

 

Знайомлячись із полотнами художника, що експонуються в музеї, відвідувачі матимуть змогу відкрити для себе природу та культуру того чи іншого краю. Водночас, спільно з екскурсоводом, розкрити мотиви, які спонукали митця розширити тематичний спектр творів та сприяли збагаченню його живописної мови.     

Під час занять використовуються мультимедійні покази, аудіо записи, творчі завдання, інтерактивні ігри, вікторини, кросворди, пазли та розмальовки за мотивами  живописних робіт. Наприкінці кожного заняття можна долучитися до майстер-класів.

Заняття проводяться в музеї Івана Труша з 5 по 9 серпня 2013 року

Початок заняття о 12 годині.

Вартість одного заняття – 10 гривень з дитини

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС НА КОЖНЕ ЗАНЯТТЯ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ.

ПРОГРАМА ПРОЕКТУ:

ПОНЕДІЛОК, 5 серпня 2013 року.

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Єгипет у творах Івана Труша"

Майстер-клас: Модульне орігамі. Виготовлення композиції „Пальми".

ВІВТОРОК, 6 серпня 2013 року

12.00 - Віртуальний урок-екскурсія „Палестинські мотиви в творчості Івана Труша"

МАЙСТЕР-КЛАС: Орігамі. Виготовлення композиції „Піраміди".

СЕРЕДА, 7 серпня 2013 року’

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Італійські вакації Івана Труша"

МАЙСТЕР-КЛАС: Витинанка. Виготовлення композиції „Венеційська маска".

ЧЕТВЕР, 8 серпня 2013 року

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Кримські мандри Івана Труша"

МАЙСТЕР-КЛАС: Аплікація. Виготовлення композиції „Морське дно".

П’ЯТНИЦЯ, 9 серпня 2013 року

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Київ у творчій палітрі Івана Труша".

МАЙСТЕР-КЛАС: Орігамі.  Виготовлення композиції „Цвітуть каштани".

Іван Труш - один з визначніших українських мистців-імпресіоністів, вельми своєрідний кольорист. Своєю творчістю він розпочав відродження галицького малярства. Труш насамперед інтимний маляр-лірик. Багато подорожував, відвідав Крим, Єгипет, Святу Землю, країни Європи. Це не могло не відбитися на його картинах. У Єгипті біля сфінкса була зроблена фотографія, за якою пізніше виготовили пам'ятник І. Трушеві у Львові.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.