Спецпроект

НСК "Олімпійський" запрошує на відкриття музею

12 серпня о 12:00 на НСК «Олімпійський» відбудеться урочисте відкриття Музею історії стадіону.

Про це повідомляє сайт НСК.

Музей НСК "Олімпійський" втілить у собі частину історії українського спорту, центральним об'єктом якої завжди був головний стадіон України. Цей соціальний проект покликаний розповісти дітям і дорослим про історичні події, які відбувалися на стадіоні, починаючи з 1923 року і включаючи всі періоди життя споруди.

А напередодні відкриття експозиція нового музею поповнилася черговим експонатом. Донька активного шанувальника вітчизняного спорту Василя Гавури подарувала музею унікальну 17-томну добірку недільних додатків "Футбол-Хоккей" до газети "Советский спорт".

Професійно оформлені книги з інформаційними замітками і фотографіями про київське "Динамо", Республіканський стадіон та важливі події української спортивного життя з 1970 по 1986 роки займуть гідне місце в музеї головної спортивної арени України.

"Ця майже рукотворна підшивка - дійсно унікальне зібрання спортивних новини 70-х і 80-х рр., в тому числі новин про "Олімпійський" та "Динамо", - висловив своє захоплення, приймаючи подарунок від вболівальниці, генеральний директор ДК "Укрспортарени" Сергій Сімак. - "Дуже копітка робота була виконана протягом майже двох десятків років. Я радий, що тепер її зможуть побачити й оцінити всі кияни".

За його словами, буде передбачено спеціальний механізм, щоб журналісти, студенти та інші бажаючі мали можливість користуватися цим унікальним архівом.

Відкриття музею відбудеться 12 серпня, а вже після матчу національної збірної унікальна експозиція розкриє двері для жителів і гостей столиці.

Музей створюється в тому числі і руками киян, які приносять експонати з власних колецій.

Теми

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.