Спецпроект

Музей НСК "Олімпійський" поповнився раритетами

Музей історії НСК "Олімпійський", відкриття якого заплановано у серпні цього року до 90-річчя стадіону, продовжує поповнюватися раритетами з особистих колекцій киян. На цьому тижні майбутня експозиція поповнилась родинними реліквіями Олександра Бойка.

Про це пише сайт НСК.

Олександр передав НСК квитки і програмки на матчі "Динамо", які відбувалися на "Олімпійському" у 80-х роках, і навіть квитки на футбольний турнір в рамках Олімпіади-80. Серед найбільш цінних раритетів програмка на матч Суперкубка УЄФА "Динамо" - "Баварія" 1975 року.

"Усі ці раритети зберігав після кожного матчу, - згадує Олександр. - Минуло вже багато років і тепер, я вважаю, вони повинні зберігатися в музеї на очах у людей, щоб молоде покоління могло побачити і дізнатися як виглядали такі речі в часи молодості їхніх батьків".

"Експонати з приватних колекцій складуть особливо зворушливу частина експозиції, ми дуже раді, що кияни допомагають нам у створенні музею", - говорить Володимир Спільніченко, і. о. директора НСК "Олімпійський".

НСК "Олімпійський" чекає на справжніх шанувальників національного спорту з раритетами щодня з 10:00 до 17:00.

Теми

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.