Спецпроект

Прикарпатські регіонали нарешті передали гроші на музей Шевченка

Івано-Франківська обласна організація Партії регіонів передала 15 тисяч гривень на створення музею народної шани Тараса Шевченка в Івано-Франківську.

Про це пише ukrinform.ua.

Про це на прес-конференції повідомив керівник обласної організації ПР та голова Івано-Франківської ОДА Василь Чуднов. 

"15 тисяч гривень зібрала і передала обласна організація Партії регіонів на створення музею Шевченка в Івано-Франківську. Це добровільні внески наших партійців, які відгукнулись на пропозицію "Просвіти"" - зазначив Чуднов і закликав усіх підтримати ініціативу просвітян щодо створення музею Кобзаря до його 200-ліття.

Як повідомлялося раніше, прикарпатьські регіонали вже збирали гроші на цей Музей. Проте зібрані 24 тисячі грнивень  в останній момент відділи  члену "Партії Регіонів" Ярославу Генику на відновлення його будинку. Геник впевнений, що  хату спалили  сусіди за активну участь в Антимайдані у Києві. 

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.