Спецпроект

У Мистецькому Арсеналі - фотовиставка про Кравчука

У комплексі "Мистецький Aрсенал" відкрилася фотовиставка, присвячена 80-річчю першого президента нинішньої України Леоніда Кравчука.

Про це повідомляє прес-служба Мінкульту.

Організатори виставки: Міністерство культури, КП "Державний гастрольно-концертний центр України", Національний культурно-мистецький та музейний комплекс "Мистецький арсенал".

Експозиція фотовиставки складається з наступних розділів: "Незалежність. Хроніка змін", "Президентство", "Сторінки біографії" та "Сьогодення. Президент назавжди".

Фотороботи відображають історичні події життя України кінця 1980 – початку 1990 років, життєвий шлях Кравчука та його діяльність на посаді президента України, офіційні та неофіційні фотодокументи.

Виставка триватиме до 17 січня 2014 року, щодня з 11:00 до 18:00.

Вхід вільний.

Дивіться також інші матеріали за темою "Кравчук"

Формула краси. Дерев’яні церкви України: втрачене мистецтво?

Українські дерев'яні церкви – це фольклор, тільки в архітектурі. Збудовані переважно безіменними для нас майстрами на замовлення спільноти, громади села – вони могли бути (а могли не бути) шедеврами, але завжди втілювали народну уяву про красу, про велич, про присутність Бога на землі. Можливо тому знищення храмів більшовиками українці сприймали як саморуйнування. Дерев'яні церкви зникали з різних причин (вогонь і вода, шашель і грибок, занепад громади), але саме насильницька, свідома деструкція була найболіснішою – через неприродність втрати.

Леся Українка: про що не пишуть у підручниках

Хвора, сумна і з грабельками – такою навчили нас бачити Лесю Українку. Але якою вона була насправді? На щастя, Лариса Косач одна з небагатьох класиків, чий архів (зокрема, листування) вдалося зберегти, а з ним і цілу історію української літератури та життя культурної еліти зламу ХІХ і ХХ століть. Завдяки цим архівам ми можемо подивитися на неї по-новому, а заразом і на цілу епоху: час тендітних дам, літературних вечорів, перших курортів, трамваїв і краси епістолярного стилю…

Генерал Олександр Удовиченко. Представник розвідки УНР у Франції

Генерал-полковник Армії УНР Олександр Удовиченко по праву входить до військової еліти Української революції 1917–1921 років. Він командував Третьою залізною стрілецькою дивізією, що вважалася однією з найбоєздатніших частин Армії УНР, обіймав низку інших відповідальних посад в українській армії і зажив слави вмілого й відважного командира.

Забути майдан?

«Ніколи більше», «Ми завжди пам’ятатимемо» – слова, які найчастіше чуємо у громадянських епітафіях, політичних заявах, телевізійних новинах, на комеморативних церемоніях, у меморіальному, музейному чи освітньому просторі