Ієрархи, які готують Всеправославний собор, закликали до миру в Україні

Ієрархи помісних православних церков зібралися в резиденції Вселенського патріарха Варфоломія у Стамбулі і обговорили підготовку до Всеправославного Собору, який має відбутися у 2016 році

Послання учасників зібрання оприлюднила Українська Православна церква.

"Ми палко молимося про мирні переговори і молитовне примирення в кризі, що триває на Україні, - йдеться у зверненні православних ієрархів. - Ми засуджуємо загрози насильницького захоплення святих монастирів і храмів і молимося про повернення наших братів, що перебувають сьогодні поза церковним спілкуванням, до лона Святої Церкви".

Помісні Православні церкви також висловили солідарність із християнами Сирії, Африки та Близького Сходу, які свідчать свою віру в умовах військових та гуманітарних конфліктів.

"Ми згадуємо їхній подвиг подвійного мучеництва: як за їх віру, так і за збереження історично сформованих стосунків з людьми інших релігійних переконань", - йдеться у посланні.

Ієрархи висловили розуміння, що людство живе "у світі, де мультикультуралізм і плюралізм — неминучі й постійно мінливі реальності".

"Ми усвідомлюємо, що жодне питання в наш час не може бути розглянуте або вирішене поза глобальним баченням, - наголошують представники помісних Церков. - Бо протиставлення місцевого та світового призводить лише до спотворення православного способу мислення".

На думку авторів звернення, діалог завжди краще конфлікту: "Втеча та ізоляціонізм не є нашим вибором. Ми ще раз підтверджуємо, що наш обов’язок — бути відкритими для контакту з іншими людьми та іншими культурами, християнами інших конфесій і послідовниками інших релігій".

Також ієрархи підкреслили, що основною загрозою миру на планеті є світова економічна криза, причини якої - не тільки у фінансовій, але й у моральній площині.

"Егоцентричність і зловживання владою підривають для багатьох уявлення про священний характер людської особистості, і вони не бажають бачити образ Божий в малих цих братах і сестрах, - цитують ієрархи євангеліста Матвія. - Багато хто залишається байдужим до бідності, страждань і насильства, які є лихом для людства".

Всеправославний собор буде скликано Вселенським патріархом Варфоломієм у Стамбулі (Константинополі) у 2016 році, "якщо не станеться нічого несподіваного", зазначається у посланні.

Головою собору буде Вселенський патріарх. Праворуч і ліворуч сидітимуть його співбрати — предстоятелі інших автокефальних церков.

Всі рішення на Соборі і на підготовчих етапах прийматимуться консенсусом - загальною згодою за відсутності заперечень усіх учасників.

Раніше повідомлялося, що головною проблемою напередодні собору є різні уявлення про церковну єдність у Константинопольської та Московської Патріархії.

У Константинопольському патріархаті вважають, що першість серед Церков світового православ'я є божественним правом, а Московська патріархія оскаржує таке трактування.

В історії християнської церкви було сім Вселенських соборів, останній із яких відбувся в VIII столітті, ще до розколу на православну і католицьку церкви.

Це були збори вищого духовенства та представників помісних християнських церков, на яких розроблялися і затверджувалися основи віровчення. З того часу загальних з'їздів православних церков світу не відбувалося.

Пропаганда «Золотого вересня». Навіщо комуністи переклали на «мову» народних пісень заяву Молотова?

Невдовзі після "Золотого вересня" на західноукраїнських землях, що стали тепер радянськими, почали виникати "народні" пісні й вірші про "батька-Сталіна" та "польських панів". Така творчість, попри свій вдаваний "стихійний" характер, виходила напрочуд схожою на повідомлення ТАСС чи передовиці "Правди".

Єрусалим у серці Африки

"Остерігаюся писати про них, бо мені просто ніхто не повірить, але присягаюся, що пишу щиру правду..." Як скельні церкви Лалібели увічнили їхнього творця і позбавили влади його нащадків

Чесанів. Місто на польсько-українському прикордонні

Доля міста коливалась між двома тоталітарними режимами. 22 вересня 1939 до містечка увійшли німецькі танкові війська. Згідно з попередніми домовленостями, місто вирішили передати Радянському Союзу. 28 вересня радянська 24-та танкова бригада досягла Чесанова. Проте, згідно з остаточним договором про кордони між СРСР і Третім Рейхом, Чесанів у жовтні 1939 року відійшов до останнього.

Професор Хіроакі Куромія: Донбас народив демократичний український націоналізм

Донбас представляє Україну в концентрованій формі. Багато мов, багато національностей, багато ідей, просто важко управляти всім цим. В такому сенсі Донбас є центром теперішньої України. І якщо ви зможете в цьому плані управляти Донбасом, то управляти Україною буде набагато легше. В такому сенсі, я думаю, Донбас дуже важливий Україні. Я думаю, що Київ і український народ зможуть впоратися з цими завданнями.