Ієрархи, які готують Всеправославний собор, закликали до миру в Україні

Ієрархи помісних православних церков зібралися в резиденції Вселенського патріарха Варфоломія у Стамбулі і обговорили підготовку до Всеправославного Собору, який має відбутися у 2016 році

Послання учасників зібрання оприлюднила Українська Православна церква.

"Ми палко молимося про мирні переговори і молитовне примирення в кризі, що триває на Україні, - йдеться у зверненні православних ієрархів. - Ми засуджуємо загрози насильницького захоплення святих монастирів і храмів і молимося про повернення наших братів, що перебувають сьогодні поза церковним спілкуванням, до лона Святої Церкви".

Помісні Православні церкви також висловили солідарність із християнами Сирії, Африки та Близького Сходу, які свідчать свою віру в умовах військових та гуманітарних конфліктів.

"Ми згадуємо їхній подвиг подвійного мучеництва: як за їх віру, так і за збереження історично сформованих стосунків з людьми інших релігійних переконань", - йдеться у посланні.

Ієрархи висловили розуміння, що людство живе "у світі, де мультикультуралізм і плюралізм — неминучі й постійно мінливі реальності".

"Ми усвідомлюємо, що жодне питання в наш час не може бути розглянуте або вирішене поза глобальним баченням, - наголошують представники помісних Церков. - Бо протиставлення місцевого та світового призводить лише до спотворення православного способу мислення".

На думку авторів звернення, діалог завжди краще конфлікту: "Втеча та ізоляціонізм не є нашим вибором. Ми ще раз підтверджуємо, що наш обов’язок — бути відкритими для контакту з іншими людьми та іншими культурами, християнами інших конфесій і послідовниками інших релігій".

Також ієрархи підкреслили, що основною загрозою миру на планеті є світова економічна криза, причини якої - не тільки у фінансовій, але й у моральній площині.

"Егоцентричність і зловживання владою підривають для багатьох уявлення про священний характер людської особистості, і вони не бажають бачити образ Божий в малих цих братах і сестрах, - цитують ієрархи євангеліста Матвія. - Багато хто залишається байдужим до бідності, страждань і насильства, які є лихом для людства".

Всеправославний собор буде скликано Вселенським патріархом Варфоломієм у Стамбулі (Константинополі) у 2016 році, "якщо не станеться нічого несподіваного", зазначається у посланні.

Головою собору буде Вселенський патріарх. Праворуч і ліворуч сидітимуть його співбрати — предстоятелі інших автокефальних церков.

Всі рішення на Соборі і на підготовчих етапах прийматимуться консенсусом - загальною згодою за відсутності заперечень усіх учасників.

Раніше повідомлялося, що головною проблемою напередодні собору є різні уявлення про церковну єдність у Константинопольської та Московської Патріархії.

У Константинопольському патріархаті вважають, що першість серед Церков світового православ'я є божественним правом, а Московська патріархія оскаржує таке трактування.

В історії християнської церкви було сім Вселенських соборів, останній із яких відбувся в VIII столітті, ще до розколу на православну і католицьку церкви.

Це були збори вищого духовенства та представників помісних християнських церков, на яких розроблялися і затверджувалися основи віровчення. З того часу загальних з'їздів православних церков світу не відбувалося.

Карабах: гіркі плоди «Чорного саду»

Ескалація вірмено-азербайджанського збройного конфлікту, що почалася 27 вересня 2020 року, одразу стала дуже медійною темою. Жваво відгукнувся і український сегмент Фейсбуку: з’явилася низка дописів та обговорень про причини, характер і перспективи війни, а також про українські паралелі та українські інтереси в подіях на Кавказі

Мюнхенський договір 1938: зрада напередодні війни

Годинник на празькому головному вокзалі, пойменованого на честь Вудро Вілсона, показував третю годину дня. З щойно прибулого потягу на перон вийшов високий акуратно вдягнений чоловік поважного віку – колишній міністр торгівлі Великобританії, а нині просто лорд Уолтер Ранcімен. Надворі було третє серпня 1938 року. Лорд Ранcімен прибув в Прагу із непростим завданням – переконати президента Чехословаччини Едварда Бенеша віддати прикордонні області своєї країни німецькому Райху.

Городниця: від унікального скарбу до давньоруського городища

У Городниці на Житомирщині, де в кінці серпня знайшли унікальний тисячолітній скарб із 38 срібниками, археологи виявили невідоме досі давньоруське городище

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.