Єдиний підручник з історії захистить учнів від "мазохізму" - патріарх Кирил

Єдина концепція шкільного підручника історії допоможе російській молоді перемогти "синдром історичного мазохізму", який виховували у школах в 1990-х роках.

Таку заяву зробив патріарх Московський Кирил, повідомляє ІТАР-ТАСС.

Керівник Російської православної церкви обурився, що в сучасній школі "ми стикаємося з підходом, що не потрібно нічого формувати у дітей, нехай вони потім самі сформують, а сьогодні ми їм запропонуємо різні варіанти".

На думку Кирила, "ми всі пройшли через той час, коли відсутність єдиного підручника історії вплинула на почуття патріотизму людей, спровокувала небезпечні нігілістичні погляди, в тому числі на історію своєї країни".

"Церква взяла активну участь у формуванні концепції підручника історії, - зазначив патріарх. - І багато її пропозицій було враховано".

За словами предстоятеля, російській молоді, на яку "обрушився колосальний новинний потік, що працює на підрив переконань і поглядів", необхідний "збалансований підхід до своєї історії, щоб ми дорожили нею і відмовилися від страшного синдрому мазохізму, коли ми повторюємо чужі стереотипи".

Кирило наголосив, що в російських школах повинна існувати єдина концепція подачі історичного матеріалу учням.

"Не потрібно в школі ідеології в тому вигляді, в якому вона існувала раніше, але ж без ідей неможливо виховати дитину, - заявив голова РПЦ. - Ми повинні відстоювати свої власні цінності, які виростають з нашої духовної, культурної традиції".

Як відомо, однакову для всіх шкіл "канонічну" концепцію викладання історії Росії в середній школі реалізовує "Російське історичне товариство". Його головою є Сєрґєй Наришкін, який до того був головою президентської Комісії з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії.

У червні 2013 року 71% громадян Росії підтримував ідею написання єдиного підручника історії для школи.

Тоді ж повідомлялося, що автори концепції єдиного підручника уникають говорити про сталінські репресії. Постаті лідерів СРСР Йосипа Сталіна, Микити Хрущова та Леоніда Брежнєва планувалося розглядати в контексті реформ. А правління Путіна і Дмітрія Мєдвєдєва визначалося як таке, що принесло "стабільність в економіці та політичній системі".

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.