В ОДЕСІ ХОЧУТЬ ПАМ'ЯТНИК НОВОДВОРСЬКІЙ

В Одесі планують встановити пам'ятник недавно померлій російській політичній та громадській діячці, опозиціонеру Валерії Новодворській.

З такою пропозицією виступили представники Комітету захисту прав адвокатів при Раді адвокатів Одеської області, повідомляє Думская.

За словами автора ідеї Олега Спину, зараз формується оргкомітет, який займеться збором коштів на створення монумента, вибере скульптора і архітектора, а також проведе необхідні переговори з міською владою.

"Вважаю, що пам'ятник має бути встановлений в центрі міста, - наголосив Спину. - Новодворська - це росіянка з українським серцем, людина, яка щиро підтримувала Україну в її прагненні до незалежності і демократії".

Адвокат додав, що оскільки в Росії пам'ять Новодворської в найближчі роки навряд чи увічнять, цим повинна зайнятися Україна, і "Одеса - прекрасний варіант".

За словами Спину, почин адвокатів уже підтримала облорганізація однієї з парламентських партій, а якась юридична особа висловила готовність перерахувати на пам'ятник 50 тисяч гривень. Рахунок буде відкрито наступного тижня.

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

Оля опинилася перед вибором – ковтнути ампулу з отрутою і видати ворогам важливу адресу, чи ковтнути адресу і пережити тортури. Вона вибрала перше

Від листа до ГУЛАГу: як МҐБ цензурувало пошту про операцію «Запад»

На Великдень 1948 року отець Володимир Марущак готував особливу проповідь. Він знав, що попри заборони й обмеження нової влади, відсвяткувати воскресіння Христа збереться чимало людей. 2 травня він відправив службу у старовинній церкві села Новий Кропивник, а тоді — виголосив промову, яка викликала сльози у багатьох присутніх

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.

Ігор Галагіда: «Зміна парадигми – з катів на жертви»

З одного міліцейського документу. Після вбивства українців правоохоронці розпочали слідство. Люди, що вижили, розповіли, що бандити ставили їм питання: хто з них русин, хто – поляк? Того, хто виявлявся русином, – убивали. Ми поки що не знаємо, хто вчинив цей злочин – члени підпілля чи просто бандити, але навіть другий варіант вказує на те, що й кримінальна діяльність могла все ж мати національний характер.