БУДІВЛЮ ОДЕСЬКОГО АРХІВУ ПЕРЕДАЛИ ЄВРЕЙСЬКІЙ ГРОМАДІ

Депутати Одеської обласної ради повернули єврейській громаді будинок колишньої Бродської синагоги, в якому зараз розташовано обласний державний архів.

Про це повідомляє Думская.

Після оголошення результатів голосування працівники архіву, які були присутні на сесії, почали скандувати: "Ганьба!" Депутати, ігноруючи вигуки, пішли на перерву.

Директор Одеського облархіву Володимир Левчук підкреслив, що співробітники зовсім не проти передачі будівлі.

За словами Левчука, архівісти вимагали від депутатів, щоб ті спершу проголосували за виділення установі нового "нормального приміщення", а потім уже передавали будівлю релігійній громаді.

"Спочатку необхідно визначити майбутнє нашого архіву, - зазначив директор. - Площа приміщення, яке нам пропонують, всього 1700 квадратних метрів, а нинішня площа [архіву] - 2700 квадратних метрів".

Як відомо, в лютому 2016 року Одеський обласний архів завершив оцифрування і першим з українських архівів виклав у відкритий доступ всі описи фондів періоду УРСР та Незалежності.

Вже багато років будівля держархіву Одеської області перебуває в аварійному стані.

Європейська орієнтація Симона Петлюри

Долаючи навалу збройних сил Російської Федерації, українське суспільство одночасно розгорнуло масштабну роботу по знищенню «русского мира» в найменуваннях міст, площ, вулиць. Та не слід забувати, що Росія не тільки нав’язувала нам свої цінності, у тому числі в топоніміці, але й деформувала національну пам’ять українського народу. Особливо багато грязюки наліплено на постать публіциста, державотворця, воєначальника, мислителя Симона Петлюри

Сюргюн. Мама думала, що нас везуть на розстріл

Уявіть себе на їх місці. У ваш дім на світанку вриваються озброєні люди, солдати. Дають 15 хвилин на збори. Відвозять на найближчу станцію. І додому ви зможете повернутися лише через 50 років.

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza

Авіація працює по «своїм», або Мулінська катастрофа 1945 року

У свідомості багатьох російських дослідників, радянсько-японська кампанія постає майже ідеальною. Мемуари, література, вікіпедія та військова хроніка повністю підтверджує це, даючи однобоку модель сприйняття минулих подій. Успіхи відомі – 700 кілометровий бліцкриг 6 танкової армії через Хінган, захоплення в полон 600 тис. угруповання Квантунської армії, мінімальні втрати, та прорив сучасної прикордонної фортифікаційної системи оборони японських військ. Але навіть і тут, можна знайти «підводне каміння», у вигляді фактів, що свідомо приховувалися роками. До таких подій відносяться і інцидент 16 серпня 1945 року, коли радянські впс розбомбили власні війська які дислокувалися біля міста Мулін