АНОНС: У МОЗі покажуть фотографії та прочитають лекцію про УПА до Дня захисника України

Напередодні Дня захисника України в стінах Міністерства охорони здоров’я продемонструють виставку «УПА. Історія нескорених» та прочитають лекцію «УПА. Слід в історії».

Фотодокументальну виставку "УПА. Історія нескорених" було створено й уперше презентовано 2007 року. На свій час вона була першим проектом, який у популярній візуальній формі розповідав про історію боротьби Української повстанської армії за незалежність України в 1940-х – 1950-х роках. Своєї унікальності на ниві популяризації знань про ОУН і УПА виставка не втрачає й донині.  

Виставка складається з 32-х двометрових повноколірних банерів, кожен із яких представляє окремий розділ з історії УПА. Загалом експозиція налічує біля півтисячі оригінальних фото та репродукції десятків архівних документів з історії ОУН, УПА та антиповстанської боротьби тоталітарних режимів.

Протягом 2007 – 2016 років виставка побувала в усіх куточках України.

Її авторами є: Володимир В’ятрович, Роман Грицьків, Ігор Дерев’яний, Руслан Забілий, Петро Содоль. Дизайн виставки виконаний Ольгою Сало.

Крім того, Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович прочитає лекцію "УПА. Слід в історії".

Для участі в лекції прохання зареєструватися за посиланням https://goo.gl/forms/QEmCOYOwNFEa4LCq1

Четвер 13 жовтня

10:00–18:00 – виставка "УПА. Історія нескорених"

14:00 – лекція Володимира В'ятровича "УПА. Слід в історії"

Місце: Міністерство охорони здоров’я, Біла зала (м. Київ, вул. Грушевського, 7)

Вхід до Міністерства – за умови наявності документа, що посвідчує особу.

Формула краси. Дерев’яні церкви України: втрачене мистецтво?

Українські дерев'яні церкви – це фольклор, тільки в архітектурі. Збудовані переважно безіменними для нас майстрами на замовлення спільноти, громади села – вони могли бути (а могли не бути) шедеврами, але завжди втілювали народну уяву про красу, про велич, про присутність Бога на землі. Можливо тому знищення храмів більшовиками українці сприймали як саморуйнування. Дерев'яні церкви зникали з різних причин (вогонь і вода, шашель і грибок, занепад громади), але саме насильницька, свідома деструкція була найболіснішою – через неприродність втрати.

Леся Українка: про що не пишуть у підручниках

Хвора, сумна і з грабельками – такою навчили нас бачити Лесю Українку. Але якою вона була насправді? На щастя, Лариса Косач одна з небагатьох класиків, чий архів (зокрема, листування) вдалося зберегти, а з ним і цілу історію української літератури та життя культурної еліти зламу ХІХ і ХХ століть. Завдяки цим архівам ми можемо подивитися на неї по-новому, а заразом і на цілу епоху: час тендітних дам, літературних вечорів, перших курортів, трамваїв і краси епістолярного стилю…

Генерал Олександр Удовиченко. Представник розвідки УНР у Франції

Генерал-полковник Армії УНР Олександр Удовиченко по праву входить до військової еліти Української революції 1917–1921 років. Він командував Третьою залізною стрілецькою дивізією, що вважалася однією з найбоєздатніших частин Армії УНР, обіймав низку інших відповідальних посад в українській армії і зажив слави вмілого й відважного командира.

Забути майдан?

«Ніколи більше», «Ми завжди пам’ятатимемо» – слова, які найчастіше чуємо у громадянських епітафіях, політичних заявах, телевізійних новинах, на комеморативних церемоніях, у меморіальному, музейному чи освітньому просторі