На Одещині з'явиться пам'ятник на честь Зимового походу Армії УНР. Ви можете цьому посприяти

На Одещині планують установити пам'ятний знак "Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР". Для початку робіт бракує частини коштів.

Ще 30 березня 2017 р. Благодійний фонд "Героїка" одержав у міської ради дозвіл на встановлення пам’ятного знаку на перетині вулиць Суворова та Одеської в м. Ананьїв Одеської області. 

Монумент являтиме собою збільшену копію ордену Армії УНР Залізний Хрест "За Зимовий похід і бої", яким відзначали учасників Першого Зимового походу. Під командуванням генерал-поручника Михайла Омеляновича-Павленка українські війська йшли з боями по тилах білих та червоних військ у період з 6 грудня 1919 року по 6 травня 1920 року.

Ескіз пам’ятного знаку "Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР"

"Залізний Хрест" буде встановлено на постаменті з бутового каменю, що з чотирьох боків обрамлений гранітними дошками з іменами козаків та старшин Армії УНР (всього 52 особи) та написом-присвятою: "Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР".

На постаменті стоятиме колона, на доричному капітелі якої розмістять збільшену копію ордену.

Поряд із пам’ятним знаком стоятиме й 8-метрову щогла з державним прапором та інформаційний стенд про історію Першого Зимового походу і долі ананьївців, які взяли в ньому участь.

 

Запроектований пам’ятний знак буде першим таким у місті та околиці, який стосується вшанування Перших Визвольних змагань.

Для реалізації проекту потрібно близько 90 000 грн. Більшу частину суми вже зібарли. Залишилося тільки 20 тис. грн.

Закликаємо наших читачів долучитися до спорудження пам'ятника!

Реквізити для перерахунку коштів:

ПриватБанк: 4149 4393 9261 8991 (Цюпка Наталя Романівна)
————————————————
Найменування юр. особи: Благодійна організація "Благодійний фонд "Героїка"
Код ЄДРПОУ: 38697076
Валюта рахунку: UAH
№ рахунку: 26005602566300
Назва банку: Публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк"
МФО (код банку): 351005
Призначення платежу: Благодійний внесок
————————————————
PayPal: heroic.spirit@gmail.com

З усіх питань пишіть на адресу Благодійного фонду "Героїка": heroic.spirit@gmail.com.

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.

Український патріот й авантюрист Джейкоб Макогін – князь Леон Богун Мазепа Розумовський

Він видавав себе за відставного полковника Корпусу морської піхоти США і нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського, купував вілли і квартири в Італії та Швейцарії, на власному автомобілі разом із ефектною і заможною дружиною-американкою об’їздив пів Європи, багато жертвував на підтримку українського національно-визвольного руху і привернення уваги в світі до українського питання. При цьому культивував ореол загадковості і таємничості навколо своєї персони серед оточення, через що його нерідко вважали чи то американським, чи то англійським, чи якимось іншим шпигуном.

Харківська епопея Павла Шандрука

Постать українського військового, генерал-хорунжого армії УНР Павла Шандрука доволі відома. Герой Української революції та вересневої кампанії 1939 року. Генерал-полковник в еміграції та командувач Української Національної Армії. У 1965 році польський еміграційний уряд нагородив Шандрука вищим військовим відзначенням – срібним орденом "Віртуті Мілітарі". Перелік звитяг цієї непересічної постаті можна ще довго продовжувати. Та чи все нам відомо про його ранню біографію? У пропонованому Вам матеріалі розповідається про харківський період та службу в поліції, ймовірно, того самого Павла Шандрука.